Bitcoin Ajandası

Ethereum Name Service7 Borsaya Birden Girdi Fiyat Fırladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ethereum Name Service 7 Borsaya Birden Girdi Fiyat Fırladı!

Ethereum Name Service 7 Borsaya Birden Girdi Fiyat Fırladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Kripto para birimi etrafında oluşan heyecan; Binance, KuCoin, Huobi, OKEx, Gate.io ve DEX’ler üzerinde Uniswap ve Sushiswap’ta ateşlenmeye devam ederken Ethereum Name Service (ENS), 7 farklı borsaya birden giriş yaptı.

Altcoin ENS fiyatı, CoinMarketCap verilerinden elde edilen bilgilere göre 22.92 dolar taban fiyatından kısa süre içerisinde %174.39 yükselerek 66.97 dolar ATH’sine ulaştı. Kripto para birimi etrafında oluşan heyecan; Binance, KuCoin, Huobi, OKEx, Gate.io ve DEX’lerden Uniswap ve Sushiswap’ta ateşlenmeye devam ediyor.

Ethereum Name Service (ENS) Nedir?

Ethereum Name Service (ENS) Nedir?
Ethereum Name Service (ENS) Nedir?

Ethereum Name Service (ENS), Ethereum Blockchain merkezi olmayan bir domain sistemi olmaktadır ve kriptokoin.eth gibi kullanıcılar tarafından okunan Ethereum adresleri, diğer kripto para birimi adresleri ve meta veriler gibi makine tarafından okunabilen tanımlayıcılarla eşleşme sağlamaktadır. ENS diğer yandan da kurallı adlar veya arayüz açıklamalarına benzer meta verileri Ethereum adresler üzerinden ilişkilendirmeyi mümkün kılmaktayken ‘ters çözünürlüğü’ de desteklemektedir.

Bir diğer başka tanımla da İnternet’in Alan Adı Hizmeti olan DNS ile benzer hedeflere sahip olurken Ethereum Blockchain tarafından sağlanan yetenekler ve kısıtlamalar nedeniyle önemli ölçüde farklı bir mimariye sahip olmaktadır. DNS gibi, ENS de etki alanı adları verilen, nokta üzerinden de ayrılmış hiyerarşik adlardan oluşan bir sistem üzerinde çalışmaktadır. Bir etki alanına sahibi, alt etki alanlarının da üzerinde tam denetime sahiptir.

Altcoin ENS Fiyatında Neler Yaşandı?

ENSDomains daha öncelerinde tüm .ETH ikinci seviyelerinde alan adlarına kayıt yaptıranlara toplam arz üzerinde %25’ini airdrop olarak dağıtacağını duyurmuştu. Ayrıca içlerinde Binance ve Bybit’in bulunduğu büyük hacimli kripto para borsaları üzerinden de listeleme yaşamasının ardından çıkış fiyatı 10 dolardan tavan fiyatı 66.97 dolara yaklaşık %580’lik patlama yaşadı. Yazım sırasında da 59 dolar üzerinden işlem gören ENS, 24 saatlik kazancını %69.11 civarında tutmaya devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir