Bitcoin Ajandası

Ethereum pos gecisinde sona gelindi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Buterin Müjdeli Haberi Verdi: Ethereum PoS Geçişinde Sona Gelindi!

Buterin Müjdeli Haberi Verdi: Ethereum PoS Geçişinde Sona Gelindi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
4 0

Ethereum kurucularından biri olan Vitalik Buterin, yapmış olduğu bir açıklamayla ekosistemde PoW sisteminden Ethereum PoS sistemine geçişte sona gelindiğini müjdeledi. Açıklamalarını online olarak katıldığı bir zirvede yapan Buterin, bu sürecin en fazla 1-2 ay sürebileceğini belirtti. Ayrıca son zamanlarda gündemi büyük ölçüde meşgul eden Terra çöküşüne de değinerek ilk DeFi projelerinin çok daha başarılı olduğunu ancak yeni projelerin ilgi çekmek için kolaylık sağlamaya başlamasının ardından bu gibi manzaralara rastlandığını söyledi.

Ethereum PoS Geçişi Kısa Sürede Tamamlanacak

Söz konusu açıklamalarını çevrimiçi olarak katılım sağladığı Şangay Zirvesi’nde yapan ETH kurucu ortaklarından Vitalik Buterin, zirvede LUNA çöküşünden Ethereum PoS geçişine kadar pek çok konuya değindi.

Yaklaşık olarak 7 yıldır devam eden Proof of Stake (PoS) çalışmalarının kısa süre içerisinde tamamlanmış olacağını söyleyen Vitalik Buterin, bu durumun 2022 yılında Ethereum açısından en önemli gelişme olduğunu belirtti. Proof of Work (PoW) sisteminden çok daha faydalı olacak PoS sistemiyle alakalı uzun gösterilen çabanın sonunda sonuçlarını alabileceklerini söyleyen ETH kurucusu, bu haftaki en önemli gelişmeninse 8 Haziran Çarşamba günü test ağında birleşmenin gerçekleştirileceği olduğunu söyledi.

Buterin açıklamalarında, test aşamasında herhangi bir sorunla karşılaşılmaması halinde birleşimin yaz aylarında tamamlanmış olacağını belirtti. Özellikle de Ağustos ayına işaret eden ünlü isim, her zaman için pürüz ihtimalinin söz konusu olabileceğini ve bunu göz önünde bulundurduklarını da söyledi. Gecikme ihtimalinde en fazla Eylül ya da Ekim ayına sarkabileceğini, şuanda birleşmeye oldukça yakın olduklarını da vurguladı.  

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir