Bitcoin Ajandası

Ethereum Şangay Yükseltmesi için Test Ağı Tamamlanıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ethereum Şangay Yükseltmesi için Test Ağı Tamamlanıyor!

Ethereum Şangay Yükseltmesi için Test Ağı Tamamlanıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Ethereum’un geliştirici ekibi, önümüzdeki ayın sonuna kadar Ethereum Şangay yükseltmesi için test ağını tamamlamayı planlıyor. Herkes açık olacak bu ağ, piyasalarda merakla bekleniyor.

Eylül 2022’de gerçekleştirilen The Merge yükseltmesi, ağda enerji harcamalarını kısa sürede yüzde 99,99 oranında düşüren Proof of Stake mutabakat mekanizmasına geçiş sağladı. Elde edilen bu teknik zaferin ardından 2023 yılında ilerleme kaydeden Ethereum, Şangay yükseltmesi için hazırlık yapıyor.

Ethereum Şangay Yükseltmesi Para Çekmeye Odaklı

Ethereum Şangay Yükseltmesi Para Çekmeye Odaklı
Ethereum Şangay Yükseltmesi Para Çekmeye Odaklı

Yakın bir geçmişte gerçekleştirilen çekirdek ekibin görüşmelerine göre, Ethereum üzerinde planlanan Şangay yükseltmesi, sadece ETH çekim işlemlerini hedef alacak. Ethereum Şangay yükseltmesi, şimdilerde ağda eksik bir nitelik olarak değerlendirilen doğrulayıcı staking para çekme işlemleri işlemlerini kapsayacak bir güncelleme olarak ifade ediliyor.

Yükseltilmiş mainnet’in hedeflendiği üzere 2023 Mart döneminde piyasaya sürülmesi halinde topluluk üyeleri ağda stake edilen varlıklara erişim sağlayabilecek. Söz konusu olan bu varlıklar, daha önce The Merge yükseltmesine geçildiğinde kısa bir süre için erişilemez hale gelmişti.

Çalışmalar Şubat Sonunda Tamamlanacak

Görüşmelere katılım sağlayan Galaxy araştırma görevlisi Christian Kim’e göre, 2023 Mart programına uyum sağlayabilmek adına önümüzdeki ayın sonuna kadar yeni yükseltmenin halka açık test ağı çalışmalarını tamamlamayı hedefliyor.

Görüşme esnasında projesinin geliştirici ekibi, Şangay yükseltmesinin gecikebileceği endişesiyle blok zincirinin EVM programlama ortamında tavsiye edilen bir iyileştirme olarak Ethereum Sanal Makine Nesne Biçimi (EOF) eklemeyi düşünmediklerini belirtti. Ayrıca çeşitli potansiyel kod değişikliklerinden ziyade para çekme özelliğine öncelik vereceklerini ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir