Bitcoin Ajandası

Ethereum Ücretleri 2021 Ekiminden Beri Bu Kadar Ucuz Olmamıştı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ethereum Ücretleri 2021 Ekiminden Beri Bu Kadar Ucuz Olmamıştı!

Ethereum Ücretleri 2021 Ekiminden Beri Bu Kadar Ucuz Olmamıştı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
43 0

Cryptocurrency hayranları, Crypto-Bowl’un etkisi sayesinde en sevdikleri jetonların ana kitleye girişini kutlayabilir. Yine de Ethereum severlerin sevinmek için bir nedeni daha var, çünkü Ethereum ücretleri ticarette aylardır bu kadar ucuz olmamıştı.

L2Fees verilerine göre, en popüler altyapıların neredeyse tamamı ETH göndermek için ortalama 1 doların altında ve token takası için 0,31 ile 2,18 dolar arasında daha karmaşık bir işlem L2 çözümlerine de uzanıyor. Ethereum ücretlerinde olan kolaylığa bitcoinajandasi.com olarak detaylı bakalım.

Ethereum Ücretleri ile Kullanım da Ucuzlaşıyor!

Ethereum Ücretleri ile Kullanım da Ucuzlaşıyor!
Ethereum Ücretleri ile Kullanım da Ucuzlaşıyor!

Ethereum, bir tür İsviçre Ordusu blok zinciridir. Büyük dApp’ler, merkezi olmayan borsalar, kurumsal uygulamalar için akıllı sözleşmeler, altcoin’ler, bok paralar, sabit paralar, NFT’ler ve sayısız diğer yenilikçi ürün bu ağ üzerinde çalışır.

Ancak her şeyin bir bedeli var ve tüm bu popülerlik, Ethereum’un ücretlerini çatıya taşıdı, yakın vadede benimseme beklentilerini karmaşıklaştırdı ve çok sayıda rakip blok zinciri ve ölçeklenebilirlik projesine yol açtı.

Ama işler değişiyor gibi görünüyor. Bitinfocharts’tan alınan rakamlara göre, Ethereum blok zincirindeki ortalama işlem ücreti, ücretlerin yaklaşık 13 dolara düştüğü Ekim 2021’den bu yana görülmeyen bir rakam olan 15.31 dolara ulaştı.

Bu, işlemlerin ortalama 62.8 dolardan fazla maliyete ulaştığı 2021 yılının Kasım ayından bu yana ortalama ücret fiyatında %75’ten fazla bir düşüşü temsil ediyor.

Ortalama transfer ücreti, sadece basit bir ödeme veya işlem yapmak isteyen ortalama ETH kullanıcısına yeni bir soluk getiren bir ölçüm olan 6,67 dolara ulaştı.

Ücretler Neden Önemlidir?

Ücret konusu, Ethereum’un (ve bu konudaki herhangi bir blok zincirin) sürdürülebilirliği için kritik öneme sahiptir. Ethereum ve diğer tüm iş kanıtı blok zincirlerinde, işlem yapan kullanıcılar, işlemlerinin daha hızlı işlenmesini sağlamak için bir tür teklif verme sürecinde rekabet eder.

Basitçe söylemek gerekirse, madencilere ne kadar fazla ücret öderseniz, işleminizin onaylanma süresi o kadar hızlı olur. Bununla birlikte, Bitcoin’den farklı olarak, Ethereum sadece servet aktarmak için kullanılmaz, aynı zamanda Turing-tam bir blok zinciridir, yani karmaşık işlemlerle merkezi olmayan uygulamaları çalıştırabilir.

Ancak karmaşıklık ne kadar yüksek olursa, işlemin çalışması için o kadar fazla madencilik gücü gerekir. Bu nedenle, özellikle birkaç saniyenin kâr veya zarar arasındaki farkı belirlediği hızlı işlemlerde, karmaşık bir jeton takası için birkaç yüz dolarlık ücretlerin olması normaldir- meşru tahkim veya daha şüpheli amaçlar için hataların kullanılması gibi.

Yükü hafifletmek için nihai çözüm, daha önce ETH2.0 olarak bilinen ve hisse ispatı olmayı amaçlayan ve parçalama gibi ölçeklenebilirlik çözümleri sunan, işlem işleme kapasitesini saniyede 100.000 işleme yakın potansiyel olarak artıran yeni Ethereum Konsensüs Katmanıdır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir