Bitcoin Ajandası

Ethereum Vakfı’ndan Açıklama: İşte Resmi Tarihler!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ethereum Vakfı’ndan Açıklama: İşte Resmi Tarihler!

Ethereum Vakfı’ndan Açıklama: İşte Resmi Tarihler!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Ethereum Vakfı, uzun zamandır heyecanla beklenen The Merge ile Proof of Stake’e geçişe yönelik olarak yeni bilgiler yayınladı. Önümüzdeki ay gerçekleştirilmesi planlanan yükseltmeye dair resmi tarihler ve yol haritası açıklanmış oldu.

Ethereum Vakfı Yükseltmenin Son Güncellemesini Yayınladı

Ethereum Vakfı Yükseltmenin Son Güncellemesini Yayınladı
Ethereum Vakfı Yükseltmenin Son Güncellemesini Yayınladı

Ethereum Vakfı heyecanla beklenen yükseltmeyle ve beraberindeki Proof of Stake’e geçiş ile alakalı yeni güncellemeler yayınladı. Konuyla alakalı açıklamalarda bulunan vakıf, hazırlıkların şu ana kadar sorunsuz olarak yürütüldüğünü ifade ediyor. Vakfın resmî sitesinde yayınlanan duyuruya göre The Merge yükseltmesi için iki farklı güncelleme gerekecek. Bellatrix adı verilen ilk yükseltme, 6 Eylül’de gerçekleştirilecek olan Beacon Chain’deki 144896 epoch için planlandığı duyuruldu. Daha önce de belirttiğimiz üzere söz konusu yükseltme Beacon Chain üzerinde gerçekleştirilecek.

Yapılan açıklamaya göre bu aşamanın ardından Paris adı verilen ikinci yükseltmeyse 10-20 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Paris yükseltmesi iki zinciri bir araya getirecek olan yükseltme olacak.

Test Süreci için Zemin Hazırlandı

The Merge yükseltmesi, sharding de dahil olmak üzere ilerleyen süreçlerde gerçekleştirilecek olan yükseltmeler için zemin hazırlıyor. Üstelik bu sayede ölçeklenebilirlik problemini çözüme kavuşturmayı amaçlıyor. Yapılan yazılı açıklamada ayrıca geliştiricilerin kendi çalışmalarını önceden kontrol etmeleri konusunda uyarıda bulunulurken, aynı zamanda yükseltme sonrasında madenciliğin çalışmayacağı da hatırlatılıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir