Bitcoin Ajandası

Ethereum ve Solana Ağındaki Tüm NFT’ler Artık Torrent Sitesinde!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ethereum ve Solana Ağındaki Tüm NFT’ler Artık Torrent Sitesinde!

Ethereum ve Solana Ağındaki Tüm NFT’ler Artık Torrent Sitesinde!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Torrent sitesi PirateBay’de Ethereum ve Solana ağı içerisinde yer alan tüm non-fungible token’ları (NFT) kapsayarak 17.96 terabaytlık bir arşiv meydana getirdi.

Uygulanan bu işlemin arkasında bulunan Güney Avustralyalı yazılım geliştiricisi Geoffrey Huntley, bunun başarısını sağlayabilmek için metal bir sunucu kiralamak zorunda olduğunu ve bu durumda geliştirdiği süreçte yapılanların “buna değdiğini” söyledi.

“Sağ tıkçıların” patronu, NFT ekran görüntülerinden sonra devasa koleksiyonunun diğerlerinin “bu neslin lale çılgınlığını” incelemesi için tasarlandığını söyledi. Ethereum ve Solana ağı ve tüm NFT’ler artık Torrent sitesinde.

Ethereum ve Solana Ağındaki Tüm NFT’ler

Ethereum ve Solana Ağındaki Tüm NFT’ler
Ethereum ve Solana Ağındaki Tüm NFT’ler

Kullanıcının paylaşıma aldığı tweeti anında dikkat çekerek sağ tıkla hazırlanan bu arşiv için diğer NFT şüphecilerinden tonlarca övgü alarak ön plana çıktı. Hatta bazıları ise duruma göre NFT’leri eşler arası torrent yoluyla merkezi bulunmayan hale getirdiği için Huntley’i övgü yağmuruna tuttu. Avustralyalı yazılım mühendislerinden ise yapılan bu çalışmaların bir “sanat projesi” olarak tanımlandığı görüldü.

NFT’lere yüz binlerce dolar harcama yapan bu kişiler, sosyal medya içerisinde de sıklıkla alay konusu olmaya devam ediyor. Geçen haftalarda da haber konusu olmak üzere biri 10.000 NFT’den büyük bir sağ tık mozaiği yapmıştı.

NFT’ler Büyük Ünlülerin Desteğini Toplamaya Devam Ediyor.

Ağır eleştirilerle karşılaşılmasına rağmen, NFT’ler büyük ünlülerin gösterdiği desteğini toplamaya devam ediyor.

Huntley, teknoloji alanında daha fazla ileriye yönelik oldukça şüpheci olmasına rağmen, sosyal medyanın benimsenmesinin NFT’ler için bir “dönüm noktası” olabileceğine inanıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir