Bitcoin Ajandası

Ethereum Yatırımında Doğru Zaman Mı? ETH Yükseliş Trendine Girecek Mi?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ethereum Yatırımında Doğru Zaman Mı? ETH Yükseliş Trendine Girecek Mi?

Ethereum Yatırımında Doğru Zaman Mı? ETH Yükseliş Trendine Girecek Mi?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
39 0

Bazı uzmanlar Ethereum yatırımı için doğru bir zaman olduğunu savunurken, bazılarıyla daha iyi bir fırsat kollamanın ve grafikleri incelemek gerektiğinin altını çiziyor.

Son birkaç haftadır kripto para piyasasında tahmin edilemez bir hareketlilik mevcut. Özellikle de Rusya’nın Ukrayna’ya resmen savaş ilan etmesi birçok yatırımcıyı endişelendirirken, piyasanın lideri olan Bitcoin’in de sert bir düşüş yaşamasına neden oldu. Fakat son birkaç gün içerisinde gösterdiği performansıyla bu düşüşü güçlü bir şekilde toparlayan Bitcoin, diğer coinlerinde toparlanmasına öncülük etti. Özellikle de Ethereum’a olan talep büyük ölçüde artmış durumda. Her ne kadar piyasalarda bu gibi olumlu gelişmeler yaşansa da bu gelişmelerin yükseliş trendi için yeterli olup olmadığı, dolayısıyla Ethereum yatırımı yapılıp yapılamayacağı da merak konusu oldu.

Ethereum Yatırımını Düşünenler için 12 Saatlik Grafik Analizi

Ethereum Yatırımını Düşünenler için 12 Saatlik Grafik Analizi
Ethereum Yatırımını Düşünenler için 12 Saatlik Grafik Analizi

Uzun vadeli kripto piyasa yapısını yükseliş trendine sokabilmek için Ethereum’un 3 bin 290 dolar ve 3 bin 411 dolar seviyesinin üzerinde seyretmesi gerekiyor. Üstelik bu seviyelerin üzerinde tutunabilmesi de son derece önemlidir. Diğer yandan bu seviyeler, Ethereum’un 2021 Aralık döneminde düşüş trendine girmeden önceki en düşük seviyeleri olarak biliniyor.

Şubat ayı içerisinde 2 bin 200 dolara kadar gerileyen Ethereum fiyatı, bu eğilimi tersine çevirmeyi başardı ve 3 bin 200 dolar seviyesini test etti. Bu durum ağır satış baskısıyla karşılaşan ETH, destek seviyesi olan 2 bin 800 doların altına düştü. Sonrasında 2 bin 360 dolarla yeniden yükseliş gösterdi. Yaşanan bu fiyat dalgalanmaları risk almak istemeyen yatırımcıların Ethereum yatırımından vazgeçmesine neden olabilir.

Ethereum yatırımı konusunda fikir edinebilmek adına genel olarak fiyat incelemesinde bulunalım. ETH’nin şubat ayında en büyük dip seviyeleri olan 2 bin 240 ve 2 bin 360 dolar seviyesini işaretlemesi, yatırımcılar açısında cesaret verici olabilir. Buna karşın öncelikli olarak 3 bin 290 ve 3 bin 411 dolar seviyesindeki yerel zirvelerin kırılması da önemli bir etken olacaktır.

İşte ETH İçin Kritik Teknik Göstergeler!

Göreli güç endeksi (RSI), nötr seviye olan 50’yi aştı. Sabah saatlerinde bu seviye 59.8 civarındaydı. Bu seviye, son günlerde yaşanan güçlü yükseliş ivmesinin bir tür yansıması olarak kabul edildi. Fakat trendde herhangi bir değişiklik göstergesi olarak değerlendirilmedi. Diğer yandan grafik çizgileri olası bir yükseliş ivmesine işaret edebilmek adına sıfır çizgisinin üzerinde seyretti. 

CDV, Ethereum fiyatında olduğu üzere grafikte daha kritik dipleri gösterdi. Fakat yukarı yönlü daha memnun edici bir yükseliş açısından daha fazla alım gücüne gereksinim duyulacak. Yönlü Hareket Endeksi geçtiğimiz ayın üçüncü haftasında sert bir düşüş hareketi sergiledi. Ayrıca yine aynı dönemde sürdürülebilir güçlü bir yükseliş trendi gözlemlenmedi. Sabah saatlerinde ADX 20’nin altında seyretti.

Göstergeler Ethereum Talebine İşaret Ediyor!

Özetleyecek olursak teknik göstergeler Ethereum yatırımı konusunda talebin fazla olduğuna işaret ediyor. Fakat buna rağmen göstergelerin önemli ölçüde getiri sağlayacak bir yatırım için yeterli olduğunu söylemek mümkün değil. Uzun vadeli yatırımcılar kendileri için iyi bir yatırım fırsatı oluşturabilmek adına pozitif senaryoları beklemesi gerekir. Risk almaktan korkmayanlarsa 2bin 800 ve 2 bin 550 dolar seviyesinden Ethereum yatırımını gerçekleştirebilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir