Bitcoin Ajandası

Ethereum Yükseliş mi Hedefliyor?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ethereum Yükseliş mi Hedefliyor?

Ethereum Yükseliş mi Hedefliyor?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Ethereum da Bitcoin’e benzer bir şekilde bir düzeltme gördü ve 4.150 dolar seyrinde bir dip oluşumu gördü. NewsBTC’den Aayush Jindal’ın teknik analizine göre Ethereum yükseliş anına geçerken yakın vade içerisinde yeni bir girişim söz konusu olabilir.

Ethereum, 4.320 dolar ve 4.250 dolar seviyelerinden daha alt seviyelerde aşağı yönlü bir düzeltme başlatacaktır. ETH/USD saatlik grafikler üzerinde Kraken verilerinden elde eden verilere göre 4.300 dolara yakın dirençle ilerleyen önemli bir düşüş kanalı olmaktadır. Parite üzerinden 4.150 dolar destek bölgesinden daha üst seviye içerisinde kalırsa yeni bir artış görebilir.

Ethereum Yükseliş Hedefliyor!
Ethereum Yükseliş Hedefliyor!

Ethereum Yükseliş Hedefliyor!

Ethereum 4.250 dolar seyrinde ve 100 saatlik basit hareketli ortalama üzerinde altında bir kırılma yaşamaya başladı ama boğalar 4.150 dolarlık destek bölgesini korudu. Bu bölge içerisinde yerel bir dip oluşturan Ethereum, parite 4.200 dolarlık direnç bölgesinde temizleme sağladı. Şimdi toparlanmaya çalışırken ETH için sırada oluşan büyük direnç 4.300 dolar seviyesine yakın olmaktadır. Ayrıca saatlik veriler üzerinden ETH/USD grafiklere bakıldığında 4.300 dolara yakın direnç gösteren oluşum gösteren önemli bir düşüş da kanalı var.

4.300 dolar seviyesinden daha üst seviyelerde bir kapanış, yakın vade içerisinde sert bir artışa yol açabilir. Belirtilen durumlar üzerinde ise fiyatlarda 4.400 dolar seviyesine yükseliş gösterirken daha fazla kazanç olmaktadır. Fiyatı bir sonraki kilit engel olanlarında 4.550 dolara götürebilir.

Ethereum Düşer mi?

Jindal’a göre Ethereum seyrinde 4.300 dolar ve 4.320 dolar direnç seviyelerinden daha üst seviyelerde yükseliş devam edemezse, yeni bir aşağı yönlü düzeltme görebilir. Aşağı yöne doğru ilk destek üzerinde 4.200 dolar seviyesine yakın görülürken ilk kilit destek ise şu anda 4.150 dolar seviyesinin son zamanlarında yaşanan son dip seviyesinin yakınında oluşuyor. 4.150 dolarlık destekten de daha alt seviyelerde altlara doğru aşağı yönlü bir kırılma, fiyatı 4.100 dolarlık desteğin altına itebilir. Bir sonraki kilit destek 4.000 dolara yakın.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir