Bitcoin Ajandası

Ethereum’da NFT İşlemleri Yapan Tüm Adreslerin Oranları Açıklandı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ethereum’da NFT İşlemleri Yapan Tüm Adreslerin Oranları Açıklandı!

Ethereum’da NFT İşlemleri Yapan Tüm Adreslerin Oranları Açıklandı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Blokzinciri analiz şirketi Moonstream tarafından hazırlanan veriler, Ethereum içerisinde NFT işlemleri yapan tüm adreslerin %16.71’inin NFT’lerin ise %80.98’ini elinde tuttuğunu açıkladı.

Moonstream şirketi tarafından verilerde 21 Ekim tarihli raporu, ERC 721 tokenlara sahip NFT’lere odaklanarak rapor içerisinde tarihleri açıkladı. 1 Nisan ve 25 Eylül 2021 tarihleri ​​arasında Ethereum’da 7 milyondan fazla NFT işlemleri yapan tüm adreslerin gerçekleştirildiği bilgisi yer aldı.

NFT İşlemleri Yapan Tüm Adresler

NFT İşlemleri Yapan Tüm Adresler
NFT İşlemleri Yapan Tüm Adresler

NFT’ler üzerinden sağlanan dağılımlarda eşitsizliğe dikkat çeken rapor üzerinden söz konusu oran, birkaç NFT platformunu ve kripto varlık alım satım platformunu temsil ettiğini ekleyerek açıklamalar yapıldı. Söz konusu verilerin içerisinde, Ethereum NFT pazarının kapsamında büyük bir eşitsizlik olduğu şeklinde yorumlamalarla karşılaştı. Şirkete göre bu durum, diğer cüzdanları kapsayan %83.29’luk kesimin NFT’lerin sadece %19,02’sini paylaşmak zorunda bırakıyor. Diğer yandan da rapor içerisinde şu ifadeler de yer aldı:

“Bu verilerin bize gösterdiği şey, Ethereum NFT pazarının, katılımcılarının büyük çoğunluğunun alımlarını muhtemelen manuel olarak yapan küçük zamanlı alıcılar olduğu anlamında açık olmasıdır. Bu pazara katılmak isteyenler için giriş engelleri çok az.”

Temmuz ve Eylül Ayları

Bilinenlerin doğrultusunda NFT sektörü son zamanlarda büyük bir çılgınlığa sahne oldu ve birçok yatırımcı, ünlü isim ve geliştirici, NFT’lere dahil edildi. NFT pazarında Temmuz ve Eylül ayları arasında 10.7 milyar dolarlık satışların gerçekleşmesi bir adım daha öne geçirdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir