Bitcoin Ajandası

Facebook Diem Coin İçin Novi Cüzdan
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Facebook Diem Coin İçin Novi Cüzdan

Facebook Diem Coin İçin Novi Cüzdan

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

PayPal yönetiminde bulunmasıyla bilinen ve 2018’de blok zincir yöneticisi konumuyla Facebook’a geçen David Marcus, Facebook Diem Coin dijital cüzdanı olan Novi’nin ABD’de hemen hemen her eyaletten onay gördüğünü ve kullanıma hazır olduğunu açıkladı.

Facebook Diem Coin için geliştirilen Novi hakkında bilgi veren Facebook’un kripto para ve blok zincirinden sorumlu olan yöneticisi David Marcus, dijital cüzdanların bozuk ödeme sistemini düzeltmek için bir formül olduğunu belirten bir yazı yayımladı.

Facebook Diem Coin İçin Tasarlanan Nova’da Marcus’un Çabası

Facebook Diem Coin İçin Tasarlanan Nova’da Marcus’un Çabası
Facebook Diem Coin İçin Tasarlanan Nova’da Marcus’un Çabası

Ödeme sisteminin tamamıyle bozulmuş bir görüntü verdiğini belirten Marcus, bu durumun aciliyetle düzeltilmesi gerektiğini vurguladı.

Şimdiki sistemin pahalı ve yavaş olduğunu belirten Marcus, 1.7 milyar kişinin banka hesabının bulunmadığını, bunun 62 milyonunun ise ABD’de olduğu bilgisini paylaştı.

Novi Piyasaya Girmeyi Bekliyor

Facebook Diem’in dijital cüzdanı olan Novi’nin geliştirilmesi için çaba gösteren Marcus, dünyanın ihtiyacı olan değişimin geciktiğini ancak bunun mutlaka olacağını belirterek Novi’nin piyasaya girmeye hazır olduğunu açıkladı.

Daha ucuz, daha ulaşılabilir ve birlikte çalışma konusunda sonuç alıcı dijital ödeme sistemlerine geçiş konusunu geciktirmenin artık mantıklı olmadığı yorumunu yapan Marcus, sektör içinde güvenilir bir oyuncu olduklarını göstermek için ısrarla gayret edeceklerini belirterek değişim için olumlu katkıda bulunabileceklerini açıkladı.

Libra Tehlikeli Bulunmuştu

Facebook’un dijital parası olan Libra, destekçisi birçok büyük şirket bulunmasına karşın Batı’nın regülasyon kurumlarınca finansal otorite için bir tehlike olarak görülerek baskıların sonunda tüm büyük şirketlerin Libra Birliği’nden çıkması durumu meydana gelmişti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir