Bitcoin Ajandası

Facebook’un Büyük Hamlesi Metaverse Coin’lerini Etkiledi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Facebook’un Büyük Hamlesi Metaverse Coin’lerini Etkiledi!

Facebook’un Büyük Hamlesi Metaverse Coin’lerini Etkiledi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Ethereum blok zinciri içerisinde yer alan sanal gerçeklik platformu Decentraland’in token’ı Metaverse coin, haberin ortaya anında çıkmasının saniyeler sonrasında yüzde 10’luk bir artış gördü.

Kullanıcılar üzerinde uygulanan bir oyun biçimine göre dijital varlıklarun oluşturulmasında satın alma ve satma işleminde imkan sağlayan blok zinciri tabanlı sanal dünya olarak tanımlanmıştır. The Sandbox projesinin SAND token’ı da aynı periyotta Metaverse coin kadar değer alamasa da değer bir fiyat artışı gördü.

Metaverse Coin’leri Etkilendi!

Metaverse Coin’leri Etkilendi!
Metaverse Coin’leri Etkilendi!

Diğer yandan ise Ethereum dışında bulunan zincirlerin içerisinde çalışan projeler konusuna benzer artışlar da görüldü. Örnek olarak Avalanche’ta yer alan Kalao (KLO), haber sonrasında ise toplamda 15’ten fazla yükseliş görüldü.

Dünya kapsamında en büyük kripto para borsası olan Binance’nin içerisinde ise TSİ 22.48 itibari ile son 24 saat içerisinde en çok değer gören 10 kripto paradan 4’ünü metaverse ile ilgili projelerden oluşmaktadır. Bu konuda ise yapılan günlük artışlar yüzde 15 – 25 arasında ve Facebook hakkında gün boyu devam eden metaverse söylentileri içerisinde bu konudan dolayı etkili olduğu düşünülmüştür.

NFT’leri Destekleyecek

Facebook diğer yandan da yaptığı açıklamaların üzeirien şirketinin metaverse’ünün NFT’leri destekleyeceğini bildirdi. Facebook Metaverse Ürünleri Başkanı Vishal Shah, projelerle ilgili olarak “İnsanların NFT’ler gibi sınırlı dijital nesneleri satmalarını ve dijital alanlarında sergilemelerini kolaylaştıracak.” dedi.

Facebook’un ödemelerinden ve finansal hizmetlerden sorumlu yöneticisi olan David Marcus da duruma yönelik Facebook’un, yeni adıyla Meta’nın ödemeler ve finansal hizmetlerinin Novi markası altında birleştirileceğini açıkladı. Novi, Facebook kullanımlarında dijital cüzdan markası ve cüzdan ödemelerinde USDP sabit coin’i kullanılıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir