Bitcoin Ajandası

Fan Tokenlerde Önemli Hareketlilik: Yükselişe Geçti!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Fan Tokenlerde Önemli Hareketlilik: Yükselişe Geçti!

Fan Tokenlerde Önemli Hareketlilik: Yükselişe Geçti!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Dünya Kupası için tarih yaklaşırken, fan tokenlerde yaşanan hareketlilik dikkat çekti. Elde edilen verilere göre tokenler önemli ölçüde değer kazanmaya başladı.

Socios.com’a ait olan CHZ Token, son 24 saatlik zaman diliminde yüzde 13,4 oranında değer kazanırken, Arjantin ve Portekiz milli takımının kripto para birimleriyse son 7 gün içerisinde sırasıyla yüzde 31,7 ve yüzde 50,1 oranından artış kaydetti.

Dünya Kupası için Sayılı Günler Kaldı

Dünya Kupası için Sayılı Günler Kaldı
Dünya Kupası için Sayılı Günler Kaldı

FTX’in de iflas bayrağını çekmesiyle beraber ciddi bir krize giren kripto para piyasasında fan tokenler dikkat çekmeye başladı. Dünya Kupası karşılaşmalarının başlamasına sayılı günler kala tokenlerde önemli değer artışları görülmeye başlandı.

CHZ token son 24 saat içerisinde yüzde 13,4 civarında artış kaydetti. Messi ve Ronaldo gibi futbolun duayen isimlerinin boy gösterecek olması, futbolcuların fanlarının bu gibi varlıklara yatırım yapmasına yol açmış gibi görünüyor. Bununla beraber CoinGecko verilerine göre Portekiz milli takımının tokeni POR son 24 saatte yüzde 11,7 değer kazanırken, Arjantin milli takımının tokeniyse yüzde 9,3 değer kazandı.

Fan Tokenler Ciddi Bir Artış Kaydetti

Söz konusu olan bu kripto varlıklar çoğu zaman bir spor takımının taraftarlarına hitap eden varlıklardır. Token sahibi olan futbol tutkunları, maç biletleri kazanabilme ve kulüple alakalı kararların alınmasında fikir beyan edebilme imkanına sahip olabilmektedir.

Fan tokenlerin bu ralli düzeyindeki artışları, 20 Kasım’da Katar’da start verilecek olan 2022 FIFA Dünya Kupası’nın hemen öncesinde gerçekleşti. Dünya Kupası karılaşmaları 18 Aralık’ta düzenlenecek olan final karşılaşmasıyla son bulacak.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir