Bitcoin Ajandası

FDIC, SVB ve Signature Bank’ın Satışına Odaklandı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. FDIC, SVB ve Signature Bank’ın Satışına Odaklandı!

FDIC, SVB ve Signature Bank’ın Satışına Odaklandı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu (FDIC), iflas bayrağını çeken Signature ve Silicon Valley Bank’ın satışıyla ilgilenenler için son tarihin 17 Mart olduğunu duyurdu.

ABD’deki ekonomik sıkıntılar, birçok bankanın iflas etmesine yol açtı. ABD, faiz artışı politikasıyla resesyon kaygısını yeniden ortaya çıkardı. Ülkede gerçekleştirilen son faiz hamlelerinin ardından Sinature Bank ve Silicon Valley Bank’ın iflas ettiği duyuruldu. Bu süreçte SVB’nin iflası, 2008 yılından bu yana gerçekleşen en büyük iflas olarak kayıtlara geçti.

FDIC, Teklifleri 17 Mart’a Kadar Toplayacak

FDIC, Teklifleri 17 Mart’a Kadar Toplayacak
FDIC, Teklifleri 17 Mart’a Kadar Toplayacak

Her iki bankanın iflas sürecini takip eden FDIC, bu bankaları satın almak isteyen şirketlerin 17 Mart Cuma gününe kadar teklif vermesi gerektiğini belirtti. Bununla beraber söz konusu kurum, Signature Bank ile ilgilenen şirkete kripto operasyonlarını kapatma şartı getirdi.

ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu, Silicon Valley Bank ve Signature Bank’ın satışına yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Konuyla alakalı olarak basında yer alan haberlere göre kurum, bankaların satışı için 17 Mart Cuma gününe kadar şirketlerin teklifini toplayacak. Buna karşın kurum, Signature Bank’ın satış sonrasında kripto faaliyetlerine devam etmesini istemiyor.

ABD Federal Mevduat Sigorta Kurumu cuma günü söz konusu iki bankayı devralmış, özel sektöre yeniden kazandırabilmek ve faaliyetlerine devam etmelerini sağlamak adına yoğun mesai harcamaya başlamıştı.

Basında yer alan haberlerde Signature Bank ile ilgilenen herhangi bir şirketin bankadaki bütün kripto para faaliyetlerinden vazgeçmesi gerektiğini de belirtti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir