Bitcoin Ajandası

FED Kararı Bitcoin Fiyatını 13 Bin Dolara Çekebilir mi?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. FED Kararı Bitcoin Fiyatını 13 Bin Dolara Çekebilir mi?

FED Kararı Bitcoin Fiyatını 13 Bin Dolara Çekebilir mi?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
6 0

ABD Merkez Bankası (FED) tarafından günün ilerleyen saatlerinde geniş kaplı bir faiz kararı açıklanması bekleniyor. Karar öncesinde Bitcoin fiyatında düşüş yaşanırken, FED kararının 13 bin dolar seviyesine gerilemesine neden olup olmayacağı merak ediliyor.

FED Kararı Bitcoin Fiyatını Etkileyecek mi?

FED Kararı Bitcoin Fiyatını Etkileyecek mi?
FED Kararı Bitcoin Fiyatını Etkileyecek mi?

Bitcoin son 24 saat içerisinde yüzde 8.2 oranında değer kaybederek 21 bin 110 dolara kadar geriledi. Sektörün en büyük ve en önemli kripto para birimi, tahmin edilenden çok daha yüksek bir ABD enflasyon verisinin sonrasında son bir haftada yüzde 30 düşüş yaşadı. Bugünün odak noktası yine Bitcoin olurken, günün ilerleyen saatlerinde açıklanacak olan geniş çaplı faiz kararına nasıl tepki vereceği merakla bekleniyor.

Bitcoin Ne Kadar Daha Düşer?

En büyük varlığın yaşadığı bu büyük çaplı değer kaybı birçok yatırımcının ve borsanın radarında olurken, BTC’nin ne kadar daha düşüş göstereceği soru işareti olarak karşımıza çıkıyor. Uzmanların analiz ettiği verilere göre göstergeler BTC’nin 13 bin dolara kadar gerileyebileceğini gösteriyor. FED kararının ardından BTC’nin göstereceği olumsuz bir tepki, muhtemelen uzmanların bu tahminlerini güçlendirecektir. Ayrıca birçok uzman  BTC’nin düşüş eğilimi göstermeye devam edeceğini düşünüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir