Bitcoin Ajandası

Fed Kripto Para Açıklaması Dolandırıcılık ve Aldatmaca
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Fed Kripto Para Açıklaması Dolandırıcılık ve Aldatmaca

Fed Kripto Para Açıklaması Dolandırıcılık ve Aldatmaca

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Amerikan Merkez Bankası FED’in Minneapolis Başkanı Neel Kashkari, Kuzeybatı Pasifik Bölgesel Ekonomi Zirvesi’ndeki konuşmasında kripto paraları, eleştirileriyle yaylım ateşine tuttu.

Çoğunluğun yaptığı gibi kripto para tabiri yerine Bitcoin ya da bazen tam tersini kullanan Kashkari, kendi Bitcoin’ini üretebileceğini, adının da Neelcoin olabileceğini söylemesi dikkat çekti. Fed kripto paraaçıklamasına yer verilmiştir.

Fed Kripto Para Açıklaması Bitcoin’inizi Çıkarmak için Engel Yok

Fed Kripto Para Açıklaması Bitcoin’inizi Çıkarmak için Engel Yok
Fed Kripto Para Açıklaması Bitcoin’inizi Çıkarmak için Engel Yok

Kashkari’nin Bitcoin ve kripto paralar hakkında söyledikleri arasında şunlar da bulunuyor:

“Kripto ya da Bitcoin’e dair 5-6 sene önce olumlu bir görüşe sahip bulunuyordum ama bugüne kadarki süreç içerisinde bu tür paraların %95’inin dolandırıcılık, aldatma, karmaşa ve kuru gürültü olduğu ortaya çıktı.

“Sizlerin de kendi Bitcoin’inizi oluşturma konusunda bir engeliniz yok. Ben de bunu yapıp adına, Neelcoin diyebilirim. Bu tür paraların sayısı binlerce… İnsanların paralarını alarak onları kandırıp soyuyorlar. Bazıları ise tamamı ile ponzi konumunda. İnsanlara, ellerindeki kripto paranın hangi sorunu çözdüğünü sorduğumda cevap veremiyorlar.”

Fed kripto açıklaması kripto paralar üzerine şüpheli olanları desteklerken yatırım yapanları güvensizliğe düşürür mü sonraki günlerde belli olacak.

ABD, Venezuela Değil

Fed kripto para açıklaması içinde enflasyon konusuna da değinildi. Bitcoin’in birçok ülkede enflasyona karşı bir korunma yolu olarak tercih edildiği konusundaki bir soruyu esprili şekilde karşılayan Kashkari şunları açıkladı:

“Amerika’nın Venezuela olma yolunda gittiğine dair bir bilgim bulunmuyor. Bu kripto varlıkların uyuşturucu ve fuhuş gibi yasa dışı faaliyetlere finans sağlamaktan başka bir kullanım örneğini görmedim. Bitcoin’in kanuni olarak çözdüğü bir soruna da rastlamadım.”

Zirvedeki bir izleyicinin Miami şehrinin, kripto paralar konusundaki olumlu adımlarını sorması üzerine Kashkari, Montana coin çıkarmak istiyorsa bir engellemede bulunmayacağı şeklinde alaycı bir karşılıkta bulundu.

Kashkari, geçen sene salgının ilk başladığı zaman katıldığı bir programda piyasa para pompalama konusunda bir sınırlarının olmadığını söylemişti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir