Bitcoin Ajandası

Ferrari Blockchain Teknolojisine ve NFT'lere Bakıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Ferrari Blockchain Teknolojisine ve NFT’lere Bakıyor!

Ferrari Blockchain Teknolojisine ve NFT’lere Bakıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1684 0

Ferrari CEO’su Benedetto Vigna, Ferrari blockchain ve NFT endüstrisinin “biraz dikkati hak eden” nişler olduğunu belirtti. Yönetici, lüks spor otomobil üreticisinin gelecekte kripto para birimi çabalarına devam edebileceğini ima etti.

Ferrari CEO’su Benedetto Vigna, son kazanç çağrısı sırasında 2021’in 4. çeyreğinin sonuçlarını özetlerken, firmanın gelecekte Web3 evrenine odaklanacağını iddia etti. Bundan sonrasında Ferrari blockchain teknolojisine adım atıyor.

“Dijital teknolojilerin ve Web 3.0’ın ön saflarında yer almak için Galler’deki Amazon Web Services gibi önde gelen teknolojik ortaklarla ilişkimizi güçlendiriyoruz.”

Ferrari Blockchain Teknolojisi ile İlgileniyor!

Ferrari Blockchain Teknolojisi ile İlgileniyor!
Ferrari Blockchain Teknolojisi ile İlgileniyor!

Üst düzey yönetici, blockchain teknolojisi, Web3 ve NFT’lerin Ferrari için ilginç alanlar olduğunu ekledi. Bunlar, markanın gelecekteki gelişimine yardımcı olabilir ve kendi alanında lider bir şirket olarak konumunu güçlendirebilir, dedi Vigna:

“Söylediğimiz gibi, bakmamızın ve yeni teknolojilerin markamıza nasıl yardımcı olabileceğini görmemizin önemli olduğunu düşünüyorum. Elbette dijital teknolojiler, Blockchain’i kullandıkları web 3.0 teknolojileri ve NFT bizim için ilginç olabilecek bir alan, biraz ilgiyi hak ediyor.”

CEO, kripto para birimi endüstrisinin hızlı bir şekilde geliştiğini kabul etti. Ayrıca, Ferrari’nin bazı rakiplerinin dijital varlık alanına çoktan girdiğini, yani “Şahlanan At”ın rekabeti yakalamak için aynısını yapması gerektiğini belirtti.

İtalyan spor otomobil üreticisi, 2021’in sonunda kripto dünyasına ilk adımlarını attı. O zamanlar, hayranları için değiştirilemez tokenler oluşturmak için İsviçreli teknoloji şirketi Velas Network AG ile ortaklık kurdu.

Ürün ve Hizmetlerin Ayırt Edici Özellik

Dijital koleksiyonlar Mart 2022’den itibaren (Formula 1’in bir sonraki sezonu başladığında) satın alınabilecek. Scuderia Ferrari’nin Genel Müdürü ve Takım Müdürü Mattia Binotto, Velas’ı “yeniliği ve performansı teknolojik olarak gelişmiş ürün ve hizmetlerin ayırt edici özelliği yapan” bir varlık olarak tanımladı.

İsviçreli organizasyonun CEO’su Farhad Shagulyamov, İtalyan markasının bir “mükemmellik simgesi” olduğu için Ferrari blockchain için ekip kurmanın doğal bir hamle olduğunu söyledi. Anlaşmanın bir parçası olarak Velas, aynı zamanda “Şahlanan At”ın tek markalı dizisi Ferrari Esports Series’in ve F1 şampiyonasında yarışacak Esports takımının İsim Sponsoru oldu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir