Bitcoin Ajandası

Yatırımcı Charlie Munger, Fiat Para Biriminin Sıfıra Gittiğini Söylüyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Yatırımcı Charlie Munger Fiat Para Biriminin Sıfıra Gittiğini Söylüyor!

Yatırımcı Charlie Munger Fiat Para Biriminin Sıfıra Gittiğini Söylüyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1656 0

Berkshire Hathaway’in 98 yaşındaki başkan yardımcısı, fiat para biriminin önümüzdeki yüz yıl içinde “sıfırına gideceğini” varsayıyor. bitcoinajandasi.com olarak detaylara bakalım.

Tecrübeli yatırımcı, yorumları Yahoo! ile yaptığı röportajda yaptı! 17 Şubat’ta MicroStrategy CEO’su Michael Saylor tarafından alınan ve yeniden tweetlenen finans. Saylor, Bitcoin’de fiat para birimlerinin başarısız olmasının bir çözümü olduğu yorumunu yaptı:

“Birçok akıllı yatırımcı gibi, sorunu anlıyor, ancak bitcoin şeklinde bir çözüm tasarladığımızdan habersiz.”

Munger, özellikle doları işaret etmedi, ancak kastettiği şeyin bu olduğu oldukça açıktı. ABD’de enflasyon, yaşam maliyeti hızla artmaya devam ederken, şu anda kırk yılın en yüksek seviyesi olan %7,5’te. Bu, 1 doların geçen yıl ve ondan önceki yıldan vb. daha az değerde olduğu anlamına gelir. Bu, büyük ölçüde arzı sulandıran merkez bankası para basımından kaynaklanıyor.

Fiat Para Biriminin Sıfıra Gittiği Gerçeği

Fiat Para Biriminin Sıfıra Gittiği Gerçeği
Fiat Para Biriminin Sıfıra Gittiği Gerçeği

Saylor, Bitcoin için büyük bir destek olarak nitelendirdi ancak Munger, tıpkı ortağı Buffett gibi, kripto para birimlerini de sevmiyor.

Reuters’e göre Munger, kripto olan “zührevi hastalıktan” kaçındığı için gurur duyduğunu iddia ederek şunları ekledi:

“Bunu sadece küçümseme olarak görüyorum. Bazı insanlar bunun modernite olduğunu düşünüyor ve gasp ve adam kaçırma gibi olaylarda çok yararlı olan bir para birimini memnuniyetle karşılıyorlar… vergi kaçakçılığı.”

Kabul edemediği şey, soğuk nakit paranın hala kara para aklama, haraç ve vergi kaçakçılığı için tercih edilen para birimi olmasıdır.

Munger, “herkes kendi yeni para birimini yaratmalı ve bence bu da çılgınca” diyerek tiradına devam etti:

“Keşke hemen yasaklansaydı, Çinlileri yasakladıkları için takdir ediyorum, bence haklıydılar ve biz [ABD] buna izin vermekle hata ettik” dedi.

Berkshire, Nubank Hisselerini Satın Aldı

Munger’in Warren Buffett – Berkshire Hathaway – ile başkan yardımcılığının başka niyetleri var. Bu hafta, piyasa değerine göre dünyanın en büyük yedinci şirketi, SEC’e Nubank’ın 1 milyar dolarlık hisse alımını özetleyen bir rapor sundu.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir