Bitcoin Ajandası

Fidelity Bitcoin ETF Teklifi için Baskı Yapıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Fidelity Bitcoin ETF Teklifi için Baskı Yapıyor!

Fidelity Bitcoin ETF Teklifi için Baskı Yapıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Toplantı üzerinden Bitcoin ETF teklifi için Fidelity yöneticilerinin yanında bir de Chicago merkezi olan vadeli işlemler borsası adına CBOE’nin başkan yardımcısı Kyle Murray’e de yer verildi.

Fidelity tarafından gerçekleştirilen sunumda Bitcoin ETF teklifi için baskı kurulurken, ETF’lerin neden düzenleyiciler tarafından onay alması gerektiğine dair sebepleri de sundu. Sunum anında söz edilenler arasında Bitcoin piyasasında gerçekleşen olgunlaşmanın önemli boyutta trade hacmi ve derin likidite bulunduğunu açıkladı. Diğer yandan da Kanada ve Avrupa borsalarında işlem gören fonların ürünlerinden bahsedildi.

Bitcoin ETF Teklifi için Fidelity Savunması

Bitcoin ETF Teklifi için Fidelity Savunması
Bitcoin ETF Teklifi için Fidelity Savunması

Fidelity’e göre yatırımcıların aracılığıyla Bitcoin’e yapılan doğrudan işlem görmeleri üzerine yatırımlar hemen hemen hazırda bekliyor. Bazı isimler ise SEC’in başlangıç için vadeli işlemlere dayalı bir ETF’yi onaylamaya meyilli olabileceğine inanıyor. Fidelity sunum üzerinden yapılması durumunda bu adımın da geç olacağını ifade ederek savunmasını gerçekleştirdi.

Fidelity Uzun Süredir Bitcoin’le İlgileniyor

Yatırım fonu ve devi, Bitcoin için uzun süre bağlılık sağlanması gerektiğini savunurken aynı zamanda da yapılan çalışmalarda Wall Street devlerini önemli ölçüde geride bırakıyor. Şirket bu kısımda 2014 yılı itibariyle Bitcoin’le ilgilenmeye başladığını ve bağlılığını dile getirdi.

Mart ayı içerisinde kurulan şirketin FD Funds Management, Wise Origin Bitcoin Trust adlı bir Bitcoin ETF başlatılabilmesi için başvurusu da gerçekleştirildi. SEC Başkanı Gary Gensler ise komisyon incelemesinde dört gözle beklerken aynı zamanda şu ifadeleri de kullandı:

“Personelin bu dosyalamalar hakkında ne söyleyeceğini merakla bekliyorum.”

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir