Bitcoin Ajandası

Fidelity International Avrupa'daki En Ucuz Bitcoin ETP'yi Listeliyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Fidelity International Avrupa’daki En Ucuz Bitcoin ETP’yi Listeliyor!

Fidelity International Avrupa’daki En Ucuz Bitcoin ETP’yi Listeliyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Londra merkezli yatırım yönetimi şirketi Fidelity International, artan kurumsal talebe yanıt olarak Avrupa’da bir Bitcoin borsasında işlem gören ürünü (ETP) listeledi.

Fidelity Physical Bitcoin ETP olarak adlandırılan ürün, 15 Şubat 2022 Salı günü Almanya’nın Deutsche Börse AG ve Frankfurt Menkul Kıymetler Borsası’nda “FBTC” koduyla işlem görmeye başladı. Bitcoin ETP lansmanı kurumsal ve profesyonel müşterileri hedefliyor. Fidelity Digital Assets tarafından Temmuz 2021’de yapılan bir anket, kurumsal katılımcıların %70’inin dijital varlıkları çeşitlendirmeyi planladığını gösterdi. Detaylarına ise bitcoinajandasi.com olarak bakalım.

Fidelity International En Ucuz Bitcoin ETP’yi Listeliyor!

Fidelity International En Ucuz Bitcoin ETP'yi Listeliyor!
Fidelity International En Ucuz Bitcoin ETP’yi Listeliyor!

Fidelity International’ın Avrupa genel müdürü Christian Staub’dan yapılan açıklamaya göre:

“Bu teknoloji giderek daha fazla kabul görür hale geldikçe, müşterilerimiz haklı olarak bu trendden yararlanmanın verimli bir yolunu arıyorlar. FBTC, müşterilere pazara tanıdık, basit ve güvenli bir şekilde girmeleri için kurumsal kalitede bir çözüm sunuyor.”

Ayrıca, fiziksel olarak desteklenen Bitcoin ETP, “SEBA Bank’ın Bitcoin Tracker Sertifikası USD (SBTCU) ile birlikte Avrupa pazarındaki en ucuz ortak” olduğu söylenen %0,75’lik bir ücret talep edecek.

Fidelity Digital Assets, ETP’nin koruyucusu olarak görev yapacak, Eurex Clearing ise ürünü merkezi olarak temizleyecek. FBTC, önümüzdeki haftalarda SIX Swiss Exchange’de listelenmeye hazır olacak.

Fidelity Investments, Boston merkezli çok uluslu finansal hizmetler devi Fidelity Investments’in uluslararası yatırım iştiraki olarak başladı ve daha sonra 1980 yılında bağımsız bir firma olarak faaliyet göstermeye başladı.

Yatırım yönetimi şirketi Invesco da Kasım 2021’de bir Bitcoin ETP başlattı . CryptoPotato tarafından bildirildiği üzere Invesco Physical Bitcoin ETN, Deutsche Boerse’nin dijital borsası Xetra’da BTIC borsa sembolü altında listelendi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir