Bitcoin Ajandası

Firo Nedir?
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. Firo Nedir?

Firo Nedir?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Firo Coin’in kripto para madenciliğini kolaylaştıran sistemi ve güçlü gizlilik özellikleri ile öne çıkması, çoğu kripto para yatırımcısının ilgisini çekiyor. Konuyu ayrıntılı bir şekilde inceleyelim. Yazımızın yatırım tavsiyesi değil, bilgi vermek amaçlı oluşturulduğunu belirterek konumuza başlayalım…

Firo Coin Nedir?

Firo Coin Nedir?
Firo Coin Nedir?

Bitcoin ve diğer kripto varlıklara oran ile kullanıcılara daha yüksek seviyede gizlilik sunması ile bilinen kripto para özelliği taşır. Kullanıcı gizliliğini kuvvetlendirmek amacı ile kriptografiden yararlanan Firo Coin, yatırımcıların araştırarak dahil olmaya çalıştığı bir kripto özelliği taşıyor.

Diğer kripto varlıklara göre bir adım önde olmasını sağlayan özelliği gizlilik hassasiyetidir. Diğer kripto varlıklardan çok sonra ortaya çıksa da bu özelliği ile dikkat çekmeyi başarmıştır.

Gizliliği temel alan coin kullanıcılarına, varlıkları üzerinde tam bir kontrol yetkisi tanırken özel bir şifreleme sistemi ile yükse düzey bir gizlilik hizmeti sunar. Kullanıcı yorumları olumlu bir görüntü taşır.

Önceki ismi Zcoin olan Zerocoin protokolünü ilk kez kullanması ile de kripto para birimleri arasında öne çıkmaktadır. Yatırımcı gizliliği, platformun en önem verdiği konudur ve bilgi kanıtı tercih etmez.

Yatırımcının para yönetiminde söz sahibi olması konusunda yetki veren ve başka bir işleme ihtiyaç duymadan çalışma özelliği gösteren bir sisteme sahiptir. Bu sistemde kripto para işlemleri yapılırken Ip’lerin gizlenmesi ve kullanıcılarına üst düzey bir gizlilik ile sunulması söz konusudur.

Madenciliği destekleyip teşvik eden sistemi, hafıza zorlaştırma ve hızlı doğrulama gibi özellikleri de kapsamaktadır. Böylece madencilik işlemlerinde %51’lik ilave bir koruma sağlanmış olur. Yatırımcıların yaptığı yatırım işlemlerinin bir başkası tarafından değiştirilmesi mümkün değildir ve geçmiş aramalarından saptanma durumu da söz konusu değildir. Bu özelliklerin hepsi takas ve alım satım işlemleri için de geçerli durumdadır.

Avantajları Nelerdir? Firo Coin Teknolojisi Nasıl?

Teknolojik açıdan güçlü bir özelliğe ve yeni bir gizlilik protokolüne sahip durumdadır. Bu yanı ile yatırımcı sayısını artırmış, bu konuda belirli bir düzeye ulaşma başarısını yakalamıştır. Fire Coin’in barındırdığı temel özellikler, kendi ile aynı dönem içinde ortaya çıkan başka altcoinlere göre daha çok seçilmesini sağlamıştır.

Gelişmiş bir seviyede bulunan özellik ve avantajları ile Firo Coin’den yüksek seviye beklentileri olan pek çok analist bulunmaktadır.

Yatırımcısına sağladığı avantajlar şunlardır:

 • Kendi yazılımına uyumlu olan bir kripto para cüzdanı bulunur,
 • Cüzdan geçmişi ve yapılan hareketleri, cüzdanın sahibi haricinde biri tarafından görüntülenmesi söz konusu değildir,
 • Kullanılarak yapılan tüm işlemler görünüp tespit edilmeden muhafaza edilir ve böylece yüksek güvenlik sunulur,
 • Cüzdanlar arası transfer yapılırken herhangi bir saat kısıtlaması durumu bulunmaz,
 • Madencilik işlemlerinde ASIC cihaz kullanım mecburiyeti yoktur. Bu yöntem ile düşük enerjiler harcayarak madencilik yapılabilir,
 • Transfer işlemleri yapılırken kıta sınırlaması yoktur. Dünyanın istenilen yerine istenilen zamanda Firo transferi yapılabilir,
 • Platform içinde yapılan işlemlerin masrafları oldukça düşüktür,
 • Alım-satım ve takas işlemlerinde hızlı sonuçlar alınır. Çünkü Firo’da blok oluşumu süratlidir,
 • Takas özelliği ile diğer kripto para birimlerini temin etmek kolaydır,
 • Enerji yakım için kullanışlı bir durumdadır,
 • Piyasadaki fiyat değişikliklerinden etkilenmemek için kendine 100.000 dolarlık bir coin rezervi ayırmış bulunmaktadır. Böylece piyasadaki anlık değişmelere karşı yatırımcısını korur ve sabit bir fiyata ulaşır.

Firo Coin Geleceği Nasıl?

Firo Coin Geleceği Nasıl?
Firo Coin Geleceği Nasıl?

Kullandığı altyapı, teknoloji ve barındırdığı özellikleri, analistlerin ve kripto yatırımcılarının dikkatini çeken kripto varlıklardandır. Kendi ile aynı dönem içinde piyasaya çıkan altcoinlere göre daha sabit bir fiyatının bulunması ve yüksek değişkenliği olan piyasadan daha az etkilenme görmesi, platformunun yatırımcı kitlesi elde etmesini sağlamıştır. Bu açıdan analistlerin çoğu Firo Coin’in geleceği ile ilgili olumlu yorumlar paylaşırlar.

Analistlerin genel tespitlerine göre 2021 yılının ilk yarısını değer kaybetmiş olarak kapatsa bile orta ve uzun vadede yükselme eğilimine sahip bir kripto para birimi olarak öne çıkar.

Her altcoin gibi performansı da Bitcoin’in yapacağı hareketle bağlantılı durumdadır. Bitcoin’de meydana gelecek bir hareketlilik bütün altcoin piyasasını çok derinden etkilemektedir. Bundan ötürü yatırımcıların, risk ve analizleri iyi değerlendirerek işlem yapmaları önerilmektedir.

Firo Coin Nereden Alınır?

Firo Coin, sağladığı gizlilik özellikleri ile gelecek beklentisi yüksek olan kripto varlıklar arasında öne çıkar. Yatırımcıların piyasa takibi ile birlikte bu kripto varlığı almak için araştırdığı bilinmektedir.

Firo Coin; Binance ve Huobi gibi kripto para borsaları üzerinde listelenen bir kripto varlık özelliğindedir. Bu borsa platformları üzerinden alım satım ile takas işlemleri yapılabilir. Bu işlemleri yapmak için Firo Coin bulunduran borsalar üzerinde üyelik açmak gerekmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir