Bitcoin Ajandası

Floki Inu Nedir? FLOKI Nereden ve Nasıl Alınır?
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. Floki Inu Nedir? FLOKI Nereden ve Nasıl Alınır?

Floki Inu Nedir? FLOKI Nereden ve Nasıl Alınır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Floki Inu, Elon Musk’ın köpeğine Floki adını vermeye karar vermesinden ilham alınarak geliştirilmiş olan bir kripto para projesidir. Meme coin niteliği taşıyan bu proje, son dönemlerde popüler hale gelmeyi başarmıştır.

2021 yılının başlarında Elon Musk tarafından başlatılan Dogecoin kripto para piyasalarında son derece popüler bir trend haline geldi. Meme coin temalı olan Dogecoin’in hızlı bir yükseliş kaydetmesi, diğer geliştiricilerin de pek çok farklı köpek temalı projeler hayata geçirmesine teşvik etti. Yaşanan bu gelişmelerin ardından DOGE’u ilk olarak Shiba Inu, sonrasındaysa Floki Inu izledi.

Bu süreçte hayata geçirilen diğer köpek temalı projelerin çoğu dikkat çekememiş olsa da Shiba Inu, kripto para piyasasında damgasını vurmayı başaran bir proje oldu. Öyle ki piyasa değeri açısından en önemli ilk 10 varlık arasında yer almayı başardı.

Bununla beraber geçtiğimiz yıl gerek Shiba Inu’yu gerekse Dogecoin’i tahtından indirmeyi başaran yeni bir proje piyasaya sunuldu. Floki Inu adı verilen bu proje, FLOKİ adındaki kripto para birimiyle piyasadaki en popüler mem coinler arasında yer aldı.

Kripto para meraklısı olan birçok piyasa takipçisi, Floki Inu hakkında en detaylı bilgilere erişim sağlamak için araştırmalarda bulunuyor. Bitcoin Ajandası tarafından hazırlanan bu içerikte FLOKI hakkında en çok merak edilen detaylara erişim sağlayabilirsiniz.

Floki Inu (FLOKI) Nedir?

Floki Inu (FLOKI) Nedir?
Floki Inu (FLOKI) Nedir?

Floki Inu, kripto para piyasasındaki en popüler meme coin’lerden biridir. Köpek temalı olan bu varlık, dünyanın en zengin iş insanlarından Elon Musk’ın ilham kaynağı olmasıyla hayata geçirilmiş bir projedir. Şaka odaklı olarak geliştirilen bu projenin yaratıcılarıysa Shiba Inu topluluğunun hevesli hayranları ve üyelerinden oluşan bilinmeyen bir geliştirici ekip oldu. Ayrıca projeyi yürüten isimler arasında Elon Musk’ın kardeşi Kimbal Musk da yer alırken, Million Garden Movement ile ortaklaşa yürütülen bir projedir.

Popüler meme coin projesi hem Ethereum blok zinciri hem de Binance Smart Chain ağı üzerinde çalışıyor. Floki Vikings adını verdiği geniş topluluğunu kullanarak bazı hedefler belirleyen proje, gücünü bu topluluktan almasıyla biliniyor.

Floki Inu projesi dahilinde çeşitli oyunlar, NFT ve eğitimler gibi çeşitli projelere de yer veriliyor.

FLOKI’nin Tarihi

Floki projesinin tarihi, 25 Haziran 2021 tarihinde Elon Musk’ın bir yavru köpek sahipleneceği ve adını Floki koyacağını tweet’lemesine dayanıyor. Musk tarafından o tarihte yapılan açıklamanın, ünlü iş insanın yavrusunun adıyla yeni bir meme coin projesinin hayata geçirilmesiyle sonuçlanacağını kimse beklemiyordu.

Floki Inu’nun geliştirici ekibi, Elon Musk’ın meme tokenlerin fiyatı üzerindeki etkisinden yararlanarak yeni bir proje için çalışmalara başladı. 12 Eylül’de Musk yavru köpeği sahiplendiğini açıkladığında, Floki Inu çoktan kripto piyasasında işlem görmeye başlamıştı.

Floki Inu’yı Gelecekte Bekleyen Gelişmeler Nelerdir?

Meme coin’in 3 ana projesi mevcut olup, bu projeler halihazırda geliştirilmeye devam ediyor. Bu projeler arasında Valhalla isminde bir NFT metaverse projesi yer alıyor. Floki aynı zamanda bu oyuna yönelik olarak bir NFT pazarı oluşturmayı da planlıyor. Bunların dışında Floki University adında bir eğitim platformuna yer verilirken, bu platform üzerinden topluluğa blok zinciriyle alakalı eğitim verilmesi hedefleniyor.

Kripto piyasasındaki pek çok uzman, Floki Inu projesini sağlam temellere sahip olmadığından eleştiri yağmuruna tutuyor. Uzmanlara göre Floki rüzgarıyla ortaya çıkan pek çok kripto varlık büyük risk taşıyor. Bunun sebebiyse kripto piyasalarında herhangi bir faydası olmayan ve dolandırıcı olan çeşitli projelerin türemiş olmasıdır. Bununla beraber bu türden kripto varlıkların değeri çoğu zaman trader’lar tarafından belirleniyor. Çoğu zaman bir meme coin fiyatının artması ya da düşmesi, çıkarılan bir habere bağlı oluyor. Yine Elon Musk tarafından atılan Baby Doge tweeti buna en iyi örnektir.

FLOKI’yi DOGE ve SHIB’den Ayıran Özellikleri Nelerdir?

Yeni bir kripto para projesi olmasına rağmen Floki Inu, piyasadaki en değerli 10 varlıktan biri haline gelmeyi hedeflerken, SHIB ve DOGE Coin’in katili olacağı konusunda son derece iddialı görünüyor.

Meme coin projesi, anlatısından uzaklaşma ve FlokiPlace adı verilen yerel pazarını sağlamak adına çok daha fazlası olmayı planlıyor. 230 bini aşkın sahibi olan FLOKI, hızlı bir büyüme kaydeden kullanıcı tabanıyla projenin avantajlarını ilişkilendirmeyi amaçlıyor.

Proje, şimdilerde 3 amiral gemi aracı üzerinde çalışırken, bunlar; bir NFT oyun meta veri deposu, bir NFT ve pazarıyla yatırımcıların ilgisini çekeceği düşünülen eğitim platformudur.

FLOKI’nin Geleceği

FLOKI, çapraz zincir teknolojisinden faydalanan hem Ethereum hem de Binance Smart Chain ağı üzerinde çalışan bir varlıktır. Bu da FLOKI’ye önemli bir avantaj sağlıyor. Söz konusu varlığın 360 bini aşkın hodler’i yani başka bir deyişle elinde FLOKI tutan kişi bulunuyor. Maksimum 10 trilyon arza sahip olurken, dolaşımdaki arz miktarıysa 8.91 trilyon civarındadır. FLOKı ticaretinde maksimum %3 komisyon ödenir. Bu komisyon oranı, Floki Inu’nun geliştirilmesi, hayır girişimleri, ortaklık gibi yöntemlerle dünyayı daha iyi hale getirmek için kullanılıyor. Aynı zamanda FLOKI’yle alakalı farkındalık oluşturmak, hizmete dahil olduklarında faydalı ürünlerin benimsenmesini sağlamak adına kullanılan FLOKI hazinesine aktarılır.

Floki Inu, çok sık sosyal medya gündemine düşen bir varlıktır. Ağırlıklı olarak Twitter’in yeni sahibi Elon Musk’ın Shiba Inu ve Dogecoin ile başlattığı meme coin çılgınlığını takiben attığı tweet’ler, adı geçen varlıkların fiyat yükselişine neden oluyor. Diğer yandan FLOKI, son zamanlarda spor kulüpleriyle gerçekleştirdiği anlaşmalarla adından söz ettiriyor. Hatırlanacağı üzere şirket, Napoli ve Spartak Moskova sonrasında Türkiye’nin en önemli spor kulüplerinden Fenerbahçe ile de bir anlaşma sağladı.

FLOKI Nereden ve Nasıl Satın Alınır?

Floki Inu projesine yatırım yapmak ve FLOKI Token sahibi olmak isteyenlerin bu kripto para birimini listeleyen borsalardan herhangi birine erişim sağlaması gerekir. FLOKI listeleyen borsalardan bazıları şunlardır:

 • UniSwap
 • Huobi Global
 • Gate.io
 • OKX
 • Bitget
 • CoinEx
 • Biswap
 • PancakeSwap
 • Bitrue
 • CoinTiger
 • BitGlobal
 • SecondBTC
 • ZT
 • FMFW.io

Söz konusu bu borsalardan herhangi birinde hesap oluşturan yatırımcıların daha sonrasında kimlik doğrulamasını gerçekleştirmesi gerekir. Tüm bu aşamaların ardından uygun işlem çiftinden hesabına para yatıran kişiler kolaylıkla FLOKI satın alım emri oluşturabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir