Bitcoin Ajandası

Floki Inu Nedir?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Floki Inu Nedir?

Floki Inu Nedir?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Halkın kripto parası olarak kendisini tanımlayan Floki Inu (FLOKI), Tesla’nın kurucusu ve CEO’su Elon Musk’tan esinlenen Shiba Inu ve Dogecoin gibi birçok köpek temalı meme kripto para biriminden birisi olarak bilinmektedir. Bu nedenle Floki denildiğinde bir köpek figürünün akla gelmesi kaçınılmazdır.

Floki Inu, Elon Musk’ın kardeşi Kimbal Musk’ın yürüttüğü bir proje olarak bilinen Million Garden Movement ile kurduğu ortaklıkla öne çıkıyor. Peki Floki Inu’nun ortaya çıkışı nasıl oldu?

Floki Inu Nedir ve Nasıl Ortaya Çıktı?

Floki Inu Nedir ve Nasıl Ortaya Çıktı?
Floki Inu Nedir ve Nasıl Ortaya Çıktı?

Halkın parası ifadesiyle öne çıkan Floki Inu, dünya genelinde ses getirip yaygınlık kazanacak bir kripto platformu olduğunu öne sürüyor. Bunun için de işi ciddiye alarak çalışmaları bu açıdan oluşturuyor.

Floki Inu projesi içinde oyun, NFT platformu ve eğitim gibi farklı projeler de bulunuyor. Platformdaki farklı projeler, Floki Inu’yu besleyip geliştirmesi açısından oldukça yararlı bir görüntü veriyor. Platforma dair sağlıklı bir görüntünün oluşması için bu farklı projeleri alt başlıklar şeklinde kısaca açıklamayı faydalı görüyoruz.

Valhalla

Floki takımınca geliştirilmekte olan ve oynadıkça kazan olarak bilinen bir Play-To-Earn NFT oyun metaversesidir. Kriptodan haberdar olmamış birçok insanın bir NFT oyunu vasıtasıyla kripto para birimiyle blok zinciri teknolojisini keşfederek aynı zamanda ödeme almasını sağlamak, Valhalla’nın esas amacını oluşturur.

Valhalla, NFT oyun sektörünü aktif olarak bozan zincir üstü etkileşimler ve yükseltilebilir NFT’leri kapsamasıyla dikkat çekecek. FLOKI P2E NFT oyunuyla birçok insanın geçimini dahi sağlamasının yolu açılacağına dair yorumlar bulunuyor. Bunun ne ölçüde sağlanacağı, kullanımın yaygınlaşmasıyla daha net anlaşılacaktır.

FlokiPlace

Günümüz içinde ve gelecek günlerde NFT ekonomisinin güçlü ve daha canlı bir duruma geleceği düşünülüyor. En azından platformun ciddi bir görüntü verdiği ve gelişime açık olduğu konusunda pek bir şüphe bulunduğunu söylemek mümkün görünmüyor. İnsanların kripto para birimi aracılığıyla fiziki ürünleri kolaylıkla satın alabilecekleri bir dünya beklentileri de yüksek durumda. FlokiPlace, temel ödeme seçeneği olarak FLOKI tokenı üzerinden ödeme yaparken NFT ve fiziksel ürün ticaretinde kolaylık sağlayarak bu açığı gidermeyi amaçlıyor.

Floki Inuversity

Floki’nin, hemen herkesin kripto para birimi ve blok zinciriyle etkileşim halinde olduğu bir ortam oluşturmaya yardımcı olmak için çalıştığını söylemek mümkündür. Bu amacı yerine getirmek için, insanların blok zinciri teknolojisi konusunda bilgilenmesinin daha yararlı ve pratik olduğu düşünülebilir. Bu düşüncenin karşılığıysa karşımıza Floki Inuversity olarak çıkıyor. Floki Inuversity, bir kripto para birimi eğitim platformu açısından öne çıkan bir atılımdır. Asıl amaç, Floki’nin etkilediği kitlenin eğitilmesiyle onları kripto para birimi ve blok zinciri teknolojisi konusunda bilgi sahibi yapmaktır.

Floki Coin Geleceği Nedir?

Floki Inu, çapraz zincir teknolojisi üzerinden yararlanmasıyla bilinen, Ethereum blok zinciri ve Binance Akıllı Zinciri üzerinde bulunmasıyla öne çıkan bir token özelliği taşır. Bu durumun tokena büyük avantaj sağladığı bilinmektedir.

Popüler meme tokenının 360 binden fazla FLOKI sahibi kişiyi bünyesinde bulundurduğu biliniyor. FLOKI token, azami 10 trilyon arza sahip bulunmaktadır ve dolaşımdaki arzı da 9.19 trilyon civarıdır.

Floki tokenların alınıp satılma sırasında %3 civarı bir komisyon ödenmesi şartı söz konusudur. Bu vergi; Floki projesinin geliştirilmesi, ortaklıklar, hayır girişimleri vasıtasıyla dünyayı daha iyi bir hale getirmek ve faydalı ürünlerin benimsenmesini sağlamak için kullanılan Floki hazinesine gitmektedir.

Sosyal medya ortamında sıkça gündem olduğu biliniyor. Özellikle Tesla CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin ve Shiba Inu ile başlattığı meme token akımına paralel olarak Floki tweetleri paylaşmasıyla isminden söz ettiği tokenların kripto para piyasalarında ciddi yükselişler kaydettiği görülüyor.

Floki Inu, son zamanda spor kulüpleriyle kurduğu ortaklık ilişkileriyle de gündeme geliyor. Platformun, Napoli ve Spartak Moskova’yla yaptığı anlaşma bilinirken son olarak Türkiye’den Fenerbahçe ile sponsorluk anlaşması imzalaması gerçekleşti.

Floki Inu Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Floki Inu Coin Nereden ve Nasıl Alınır?
Floki Inu Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Coinmarketcap üzerindeki verilere göre azami ve dolaşımdaki arz konusundaki tutarsızlıktan ötürü piyasa değerinin belirlenmesinin mümkün olmadığı Floki Inu, en düşük fiyat seviyesini 2021 yılı ağustos ayında yaşarken, en yüksek seviyesiniyse 2021 yılı kasım ayı içinde görmüştür.

Şimdilik Binance ve Coinbase gibi büyük borsaların listelerine girmezken, Gate.io, Uniswap, Poloniex, PancakeSwap, Hotbit, MEXC gibi kripto para platformları üzerinden alım satıma açık durumdadır.

Kripto para sistemleri içinde ismi bilinmeyen pek çok para birimi bulunuyor. Bunun yanında çalışma prensibiyle öne çıkanlar da mevcut. Bu coin’i de onlardan biri olarak görebiliriz.

Floki Inu konulu yazımız içinde aktardığımız bilgiler bir kripto yatırım önerisi niteliğinde olmayıp tamamen merak edilen sorulara yanıt vermek amaçlıdır. İyi bir kripto yatırımı için geniş çaplı bir araştırmaya ihtiyaç olduğuna şüphe yoktur.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir