Bitcoin Ajandası

FNB Protocol Projesi Nedir? FNB Coin Nereden ve Nasıl Alınır?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. FNB Protocol Projesi Nedir? FNB Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

FNB Protocol Projesi Nedir? FNB Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

FNB Protocol projesi, şeffaf, entegre, merkezi olmayan, kolay ve blok zinciri tabanlı bir franchise iş protokolü ya da ekosistemi olarak ifade edilmektedir. Ethereum ağı üzerine kurulu olan bu blok zinciri projesi, ERC-20 tokeni niteliğinde olan FNB coin adındaki bir kripto para birimiyle çalışmaktadır.

FNB Protocol projesi, günümüzde birçok kripto para meraklısı açısından merak konusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Bitcoin Ajandası olarak bu içeriğimizde FNB Protocol’ün ne olduğu, FNB Coin’in ne işe yaradığı, projenin kullanıcılarına nasıl imkanlar sağladığı gibi konulardan bahsettik. İşte franchise token üretimine ve dağıtımına destek veren projenin merak edilen detayları…

FNB Protocol Projesi Nedir?

FNB Protocol Projesi Nedir?
FNB Protocol Projesi Nedir?

FNB Protocol projesi, Ethereum ana ağı üzerine kurulu olan bir tür blok zinciri protokolü olarak tanımlanmaktadır. Bu protokol, FNB Coin adındaki yerel tokenle çalışmaktadır. Buna göre kendine has bir tazminat ödeme sistemi ve reklam platformuna sahip olan FNB Protocol, sahip olduğu bu gibi özellikleriyle franchise sistemine yeni bir soluk getirmeyi amaçlamaktadır.

Konu hakkında fikir sahibi olmayanlar için franchise; üçüncü bir tarafa kendi ticari markasının altında faaliyet göstermesi için lisans veren şirket olarak tanımlanabilmektedir. Günümüz şartlarında dünya üzerinde yüz binlerce franchise veren şirket bulunmaktadır.

FNB Protocol, bu alanda çeşitli sorunları tespit ederek hareket eden Ethereum tabanlı bir ekosistemdir. Söz konusu ekosistem, FNB Coin aracılığıyla franchise tokenlerin oluşturulmasına olanak sağlamaktadır. Her şirket, franchise için lisanslarını token haline getirebilmektedir.

FNB Protocol projesinin en önemli amacı, yukarıda bahsettiğimiz tokenlerin üretimi, dağıtılması ve düzenlenmesini desteklemektir. Protokol, bu tür şirketleri ve franchise alan yatırımcıları blok zinciri teknolojisi sayesinde birbirine bağlamaktadır. Bu özelliği sayesinde protokolün son derece yeni bir ekosistem olduğundan bahsedebilmek mümkündür.

FNB Protocol Projesi Kullanıcılarına Ne Sunar?

FNB platformuyla alakalı olarak yatırımcılar tarafından merak edilen pek çok farklı konu bulunurken, bunlardan biri de projenin kullanıcılarına ne gibi imkanlar sağladığıdır. Bu platform, franchise açısından markalı token üretebilen blok zinciri tabanlı bir şifreleme sisteminden faydalanmaktadır.

Diğer yandan protokol, müşterilerinin bütün bağlı franchise mağazaların cari nokta hizmetlerini belli bir merkeze entegre etmektedir. Bu sayede indirimler, kuponlar ve alışveriş bir firmanın her franchise şubesinde kullanılabilir hale getirilmektedir. Bununla beraber kullanıcılar, anlık ödeme yöntemiyle düşük komisyonlardan faydalanarak bu mağazalarda ödeme işlemini gerçekleştirebilmektedir.

FNB Coin Nedir? Ne İşe Yarar?

Projeyle alakalı merak edilen bir diğer konu da FNB Coin’in ne olduğu ve işe yaradığıdır. FNB Coin, birçok yatırımcı ve şirket için çeşitli kolaylık ve avantajlar sağlayan FNB Protocol projesinin yerel tokeni olarak tanımlanmaktadır. Projenin kendine ait kripto para birimi olarak da ifade edebilmenin mümkün olduğu FNB Coin, Ethereum ana ağı üzerinde ERC-20 akıllı sözleşmesiyle geliştirilmiştir.

FNB Coin’in kullanıldığı pek çok farklı alan bulunurken, bunların en bilindik olanları şunlardır:

  • FNB Coin’le anında ödeme yapabilmek mümkündür.
  • Restoranlarda ödeme yöntemi olarak kullanılabilmektedir.

Bunların yanı sıra FNB Token’i, protokol dahilinde farklı varlıklarla takas edebilmek de mümkündür.

FNB Coin Fiyatı ve Toplam Arzı

FNB Coin fiyatı ve piyasalardaki arz miktarı, kripto para meraklıları açısından en önemli konulardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Coinmarketcap verilerine göre yazım esnasında (16 Aralık 2022) FNB Coin fiyatı 0,0000046 dolar seviyesinde seyrediyor. Söz konusu varlığın piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren gördüğü en yüksek seviye, 1 Ocak 2019 tarihinde gördüğü 0,3683 dolar seviyesi olarak biliniyor. Tüm zamanların en düşük seviyesi hakkındaysa herhangi bir veri bulunmuyor.

Diğer yandan yine Coinmarketcap verilerine göre FNB Token’in dolaşımdaki arz miktarı 2.410.449.913 FNB olarak bilinmektedir. Bununla beraber toplam arz miktarı 2.490.000.160 FNB olurken, maksimum arzı hakkında herhangi bir veri bulunmuyor.

FNB Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Projeye yatırım yapmak ve kullanıcılarına sunduğu avantajlardan faydalanmak isteyen yatırımcılar, FNB Coin’in nereden ve nasıl satın alınacağı konusunda da bazı araştırmalarda bulunmaktadır. FNB Coin şimdilerde sadece tek bir kripto para borsasında listelenirken, bu borsa BitGlobal olarak bilinmektedir. Dolayısıyla projenin yerel tokenine sahip olmak isteyen yatırımcıların ilk olarak BitGlobal borsasına erişim sağlaması gerekmektedir.

BitGlobal borsasına erişim sağlayan yatırımcıların birinci aşamada hesap oluşturması gerekmektedir. Hesap oluşturan ve kimlik doğrulamasını gerçekleştiren yatırımcıların, sonrasında doğru işlem çiftinden para birimini hesabına yatırması gerekmektedir. Yeterli miktarda para yatırıldıktan sonra kolaylıkla FNB Coin satın alım emri oluşturabilmek mümkündür. Böylelikle birkaç dakika içerisinde satın alınan kripto paralar hesaba aktarılacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir