Bitcoin Ajandası

Foresting Projesi Nedir? PTON Coin Nereden ve Nasıl Alınır?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Foresting Projesi Nedir? PTON Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Foresting Projesi Nedir? PTON Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Foresting projesinin ne olduğu ne işe yaradığı gibi sorular, günümüzde birçok yatırımcının aklındaki soru işaretleridir. Merkezi olmayan Web3 ve sosyal medya gibi alanlara ağırlık veren Foresting projesi, topluluk odaklı olarak faaliyet gösteren bir blockhain projesi olarak ifade edilir. Projenin ağ oluşturma, bağlantı yaratma ve etkileşim kurma gibi konularıysa ayrıca merak konusudur.

Bitcoin Ajandası olarak bu içeriğimizde Foresting projesiyle alakalı merak edilen tüm konulara ve projenin yerel tokeni PTON Coin’e değindik.

Foresting Projesi Nedir?

Foresting Projesi Nedir?
Foresting Projesi Nedir?

Geleneksel sosyal medya platformları, tümüyle bir merkeze bağlı olarak faaliyet gösterir. Bununla beraber pek çok farklı içerik üreticilerine belirli oranlarda kazanç elde edebilme imkânı sunmaktadır. Fakat bu türden sosyal medya platformları, kendi kazançları doğrultusunda içerik üreticilerine minimum oranda ödeme yapar.

Diğer yandan protokol, kullanıcılarının verilerini, yine kullanıcılarına özel olarak tasarlanan reklamları gösterebilmek adına kullanır. Sosyal medya tekelleşmesi ve veri gizliliği türünden konular Web 3.0 teknolojisinin değiştirmeyi amaçladığı temel konular arasında yer alıyor. Foresting projesiyse bu problemleri çözüme kavuşturmak amacıyla geliştirilmiş olan bir projedir.

Bu proje temelde blok zinciri teknolojisi üzerine kurulu olan ve merkezi olmayan bir sosyal medya platformu olarak geliştirilmiştir. Ethereum üzerine kurulu olan bu platform, topluluk üyelerinin diğer kullanıcılarla etkileşime girebilmesini sağlamaktadır.

Ethereum tabanlı Foresting platformu, bağlantı kurma ve ağ oluşturma gibi kavramlar üzerine çalışmalar yürüten bir topluluktan meydana geliyor. Projenin ekosistemi, kullanıcılarının sosyal medya hesapları üzerinden gelir elde etme gibi bazı avantajlar sunuyor. Üstelik platformun tamamı içerik oluşturma ve kazanç elde etme üzerine kurulu olmasıyla dikkat çekiyor.

Foresting Projesi Kullanıcılarına Ne Sunar?

Sosyal medya platformlarının en önemli problemlerden biri verilerin şeffaflığıdır. Kullanıcılar genellikle içeriklerinden kazanç sağlayamamaktadır. Ayrıca bazı kullanıcılar kazanç sağlayabilirken, içerik profillerinin yalnızca yüzde 5’i bu gelir elde edenler kapsamındadır. Foresting projesiyle kullanıcılar ürettikleri içerikleri için gelir elde edebilmek adına kripto para teknolojisinden yararlanabilmektedir. Projenin sistemi, genellikle içerik oluşturmaya ve kullanıcı oylama sistemine odaklanmaktadır.

Foresting projesi, diğer birçok sosyal medya platformundaki trafik içeriklerinin değerlendirilmesinde daha başarılıdır ve bilgileri merkeziyetsiz bir şekilde paylaşmaya olanak sağlamaktadır. Foresting, sosyal medya platformlarına ilgi gösterenlere ve bundan gelir elde etmek isteyenlere özel olarak tasarlanmıştır. Üstelik kullanıcıların verilerini reklam amacıyla satmadığından dikkat çeken bir projedir.

Tüm bunların yanı sıra Foresting platformu, bütün videoları, görselleri, metinleri ve canlı yayınları destekleyen bir platformdur. Bu gibi özellikleriyle beraber kullanıcıları için içerik odaklı bir ödül sistemine sahip olmasıyla da dikkatleri üzerine toplamaktadır.

PTON Coin Nedir? Ne için Kullanılır?

PTON Coin, Foresting projesinin kripto para birimi olarak tanımlanır. Yerel token olarak da ifade edebilmenin mümkün olduğu bu PTON Coin, bir tür ERC-20 tokenidir. Projede topluluk üyelerini ödüllendirmek için kullanılan bir ödeme aracıdır. Bu doğrultuda topluluk üyeleri ya da başka bir deyişle Foresting kullanıcıları, platform içerisinde çeşitli içerikler üreterek bağlantı ve etkileşim kurarak, belli miktarlarda PTON Coin elde edebilmektedir.

Bu gibi yöntemlerle elde edilen yerel token miktarı, etkileşimin büyüklüğüne ve hesabın geçmiş verilerine bağlı olarak değişiklik gösterebilir. Tüm bunların dışında yerel token, ekosistemin herhangi bir merkeze bağlı olmadan yönetilmesine de olanak sağlamaktadır. Buna göre PTON Coin sahibi olan topluluk üyeleri, protokolün yönetimiyle alakalı alınan kararlarda söz hakkına sahiptir.

PTON Coin Fiyatı ve Arzı

Binance tarafından yayımlanan verilere göre yazım esnasında (5 Kasım 2022) PTON Coin fiyatı 0,0000358 dolar düzeyinden işlem görüyor. Son 24 saat içerisinde yüzde 0,54 oranında değer kaydeden bu kripto para birimi, son 7 gün içerisindeyse yüzde 6,77 oranında değer kazanmış gibi görünüyor.

Projeyle alakalı merak edilen konulardan bir diğeriyse PTON Coin’in dolaşımdaki arz miktarıdır. Yine Binance tarafından elde edilen verilere göre PTON Coin’in dolaşımdaki arz miktarı 15.05B PTON olarak biliniyor.

PTON Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

PTON Coin, mevcut düzende herhangi bir kripto para borsasında işlem görmemektedir. Dolayısıyla bu projeye yatırım yapmak isteyen ve PTON Coin satın almak isteyenlerin Foresting projesinin resmî web sitesini ziyaret etmesi gerekir. Siteyi ziyaret eden topluluk üyeleri, site üzerinden PTON Coin satın alma adımlarını takip ederek bu işlemi gerçekleştirebilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir