Bitcoin Ajandası

Baby Ballers Adlı NFT Koleksiyonun Fortnite Arka Planından Alındığı İddiası!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Baby Ballers Adlı NFT Koleksiyonun Fortnite Arka Planından Alındığı İddiası!

Baby Ballers Adlı NFT Koleksiyonun Fortnite Arka Planından Alındığı İddiası!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

NBA ve NFT endüstrilerinin birleşmesi devam etmekte. Bu sayede NBA Top Shot, NFT’lerin ana akım haline gelmesini sağladı ve bazı takımlar da kendi NFT projeleri üzerinden kendi NFT’lerini oluşturmaya başladı. Bu konuda da NFT koleksiyonunun Fortnite arka planından alındığı iddiası gündeme gelmiş bulunmakta.

Houston Rockets takımı oyuncusu John Wall, NFT benimseyicilerden biridir. Ethereum tabanlı NFT projelerini de başlattığı duyulmuştur. Baby Ballers adlı proje kapsamında da verilen ilk teaser görüntüsü, parmağının ucunda top döndüren bir üç boyutlu basketbol sahasında duran karikatür olan bebekten oluşmaktadır. Burada ise NFT koleksiyonunun Fortnite arka planından alındığı iddiası gündeme geldi.

NFT Koleksiyonun Fortnite Arka Planından Alındı!

NFT Koleksiyonun Fortnite Arka Planından Alındı!
NFT Koleksiyonun Fortnite Arka Planından Alındı!

Bu eser yüzünden Wall eleştirilerini saklamadan paylaştı ve bu sayede Twitter kullanıcıları da ilk NFT teaser görüntüsünün Epic Games’in popüler video oyunu Fortnite’ın ekran görüntüsü olduğunu ortaya çıkardı. Bundan sonrasından da illüstrasyon, “Boss Baby” film serisinde karakter tasarımının da ilham alınarak yapıldığı ve çok benzediği düşünülüyor.

Bir NFT’si bulunan kişi, resimler ve video klipleri de işin içine dahil ederek nadir bulunan bir dijital öğenin tüm mülkiyet hakkına sahiptir. Eser üzerinden elde edilen gelirin tam olarak 100.000 dolarlık kısmının da bağışlanacağı açıklanmıştır. Wall bu açıklamalarında eserin sahiplerine kişisel olarak ödüller ve faydalar sağlayacağını söyledi.

SudoShoe isminde kimliği belirli olmayan Twitter kullanıcısı, Fortnite ve Boss Baby karşılaştırarak bir dizi ekran görüntüsü yayınlandı. “NFT kapmaya çalışan bir ünlünün ilerlemesi” şeklinde tweet attı.

Lansman Sonrası Birçok Ortak Etkinlik Planı

Ekip ise bu konuda, yeni sanatçılarla beraber tasarımları kiralamayı düşünüyor. Ek olarak ise moderatörler Discord’daki eleştirileri ve alaycı gönderileri susturmayı hedeflemekte. Bu yüzden de kullanıcıları “FUD” yayılmasına karşı uyarıyorlar. Bir yandan da proje kapsamında olumsuz her şeyi susturmaya çalışmaktalar.

Ekip duyuru gönderisinde şu ifadelere yer verdi;

“Lütfen bunun tipik bir nakit kapma planı olmadığını anlayın. NFT sahiplerimiz için, yüz yüze hayran deneyimleri, değerli ürünler, lansman sonrası birçok ortak etkinlik planımız var.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir