Bitcoin Ajandası

Fransa’dan Cryptocom için Onay Geldi! Artık DASP Olarak Faaliyet Gösterebilecek!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Fransa’dan Cryptocom için Onay Geldi! Artık DASP Olarak Faaliyet Gösterebilecek!

Fransa’dan Cryptocom için Onay Geldi! Artık DASP Olarak Faaliyet Gösterebilecek!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

Günümüzün en popüler kripto para platformlarından biri olan Cryptocom, Fransa’da Dijital Varlık Servis Sağlayıcısı olarak çalışmalar yürütebilmek adına onay aldı.

Ülkenin Mali Düzenleyici Cryptocom’a Onay Verdi

Ülkenin Mali Düzenleyici Cryptocom’a Onay Verdi
Ülkenin Mali Düzenleyici Cryptocom’a Onay Verdi

Popüler kripto para platformu, yakın bir geçmişte Yunanistan Sermaye Piyasası Komisyonu ile Singapur Para Otoritesi’nden Büyük Ödeme Kuruluşu Lisansı’na sahip olabilmek adına ilkesel onay aldı. Bununla beraber Dubai Sanal Varlıklar Düzenleme Kurumu’ndan da Sanal Varlıklar Lisansı adına süreli bir onay aldı. Son olarak DASP olarak faaliyet gösterebilmek adına Fransa cephesinde de yeni bir gelişme yaşandı.

Cryptocom, Fransa’nın önde gelen mali düzenleyicilerinin onayını aldı. Bu onay sayesinde kripto para platformu artık ülkede Dijital Varlık Servis Sağlayıcısı olarak faaliyet gösterebilecek.

Şirket Artık Ülkede Ürün ve Hizmet Sunabilecek

Finansal Piyasalar Kurumu ile Fransız İhtiyati Denetleme ve Çözüm Kurumu’nun konuyla alakalı olarak yaptığı açıklamalara göre, platforma, kara para aklama çalışmalarının önüne geçebilecek AML prosedürlerini tamamlamasının sonrasında lisans verildi. Bu kayıt sayesinde kripto para platformu, Fransa’daki müşterilerine yerel düzenlemelere uygun bir şekilde ürün ve hizmet sunabilecek.

Platformun üst düzey yöneticisi Kris Marszalek de konuyla alakalı bazı açıklamalarda bulundu. Avrupa pazarının şirket açısından son derece önemli bir yere sahip olduğunu dile getiren ünlü yönetici, Fransa’da AMF onayı almanın haklı gururunu yaşadıklarını ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir