Bitcoin Ajandası

FTX Borsasının İlk İflas Duruşmasında Neler Yaşandı?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. FTX Borsasının İlk İflas Duruşmasında Neler Yaşandı?

FTX Borsasının İlk İflas Duruşmasında Neler Yaşandı?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

İflas başvurusunda bulunan FTX borsasının ilk duruşması gerçekleştirildi. Duruşmada şirket avukatı, FTX ile ilgili şirketlerin halihazırdaki yöneticilerinin ABD hükümeti ve regülatörlerle çalışmalar yürüttüğünü dile getirdi.

 Regülatörlerle Koordineli Çalışıyoruz

 Regülatörlerle Koordineli Çalışıyoruz
 Regülatörlerle Koordineli Çalışıyoruz

Sullivan and Cromwell ortakları arasında yer alan ve şirketi ABD’de temsil eden Avukat Jason Bromley, ABD Adalet Bakanlığı, CFTC, SEC ve New York Güney Bölgesi Siber Suçlar birimiyle devamlı olarak iletişim halinde olduklarını belirtti. Şirketin yeni üst düzey yöneticisiyle yönetimin geri kalanının, dünyanın pek çok farklı noktasındaki regülatörlerle beraber çalıştıklarını da ekledi.

Açıklamalarında FTX borsasının siber saldırı tehdidi altında olduğuna da dikkat çeken Bromley, ilk iflas başvurusundan birkaç saat sonra gerçekleştirilen siber saldırıya dikkat çekti. Ayrıca şirketin kalan varlıklarını koruma altına alma konusunda önemler alındığını da belirtti.

FTX Borsası Anlaşmazlıklarına Bahamalar da Dahil Oldu

FTX borsası, şirketin eski CEO’su Sam Bankman-Fried ve diğer üyelerle hala anlaşmazlık yaşıyor. Üstelik Bahamalar hükümeti de anlaşmazlık yaşanan isimler arasında yer alıyor.

Kasım ayının ilk günlerinde bazı açıklamalarda bulunan eski CO Sam Bankman-Fried, iflas başvurusu gerçekleştirdiği için üzgün olduğunu dile getirmişti. Şimdilerde şirketi temsil eden avukatların federal yargıçtan FTX Digital Markets’in işlemlerinin büyük çoğunluğunun gerçekleştirildiği Bahamalar’a yerleştirilmesi adına acil bir talepte bulunduğu ifade ediliyor.

FTX Digital Markets yöneticileri, iflasın bu bölümünün birleştirilmesiyle alakalı çalışmaların yürütülmesi konusunda ABD hukuk temsilcileriyle kısmen anlaşma sağladı. Fakat şirket avukatı Jason Bromley bugün Delaware Bölgesi için ABD İflas Mahkemesi’ne varlıkların çeşitli hesaplardan Bahamalar’a taşındığına dair kanıt olduğunu ifade ederek Bahama hükümetinin bu konuda dürüst olmadığını söyledi.

Halihazırdaki yönetime göre, neredeyse 260 personel, şirket bünyesinde çalışmaya devam ediyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir