Bitcoin Ajandası

FTX Borsası Robinhood’u Satın Almayı Planlıyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. FTX Borsası Robinhood’u Satın Almayı Planlıyor!

FTX Borsası Robinhood’u Satın Almayı Planlıyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
4 0

Konuyla alakalı olarak yapılan haberlere göre FTX borsası Robindooh’u satın almayı planlıyor. Şirket, bu doğrultuda nasıl bir yol izleyeceği konusunda müzakerelere başladı.

FTX Borsası Henüz Müzakere Aşamasında

FTX Borsası Henüz Müzakere Aşamasında
FTX Borsası Henüz Müzakere Aşamasında

Gizli tutulan bir kaynaktan elde edilen bilgilere göre FTX tarafında yapılan resmi bir teklif bulunmamakla beraber kesin bir karar varılmış da değil. FTX’in şu anda bir anlaşma yapmak istemeyeceği de elde edilen bilgiler arasında yer alıyor.

FTX’in Robinhood’a karşı gösterdiği bu ilgi ilk değil. 2022 Mayıs döneminde şirket CEO’su Sam Bankman-Fried Robinhood’dan 56 milyon HOOD hissesi satın almıştı. Gerçekleştirilen bu satın alma işleminin ardından Robinhood’un yüzde 7.6’lık hissesine sahip olunmuştu. Ayrıca FTX2in Robinhood’u satın almak ilgilendiği haberlerinin çıkmasının ardından şirketin hisse değeri yüzde 18’in üzerinde artış gösterdi.

FTX Çöküşten Etkilenmiş Değil

Kripto para sektöründe yaşanan düşüş pek çok şirketi küçülmeye zorluyor. FTX bu durumdan pek de etkilenmiş gibi görünmüyor. Hatırlanacağı üzere şirket geçtiğimiz günlerde BlockFi’den hisse satın alabilmek adına görüşmelere başlamıştı.

Diğer yandan FTX borsasının personel sayısını da artırmaya başladığı biliniyor. Gemini ya da Coinbase gibi farklı borsalarsa zararı en aza indirgeyebilmek ve toparlanabilmek için personel çıkarımına giderek birçok çalışanının işini son verdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir