Bitcoin Ajandası

FTX CEO’sundan Dikkat Çeken Açıklama: Yatırım için Büyük Bir Fon Ayırdık!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. FTX CEO’sundan Dikkat Çeken Açıklama: Yatırım için Büyük Bir Fon Ayırdık!

FTX CEO’sundan Dikkat Çeken Açıklama: Yatırım için Büyük Bir Fon Ayırdık!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Geçtiğimiz günlerde hazırlanan 2022 yılının en etkin 100 kişisi listesinde kendisine yer bulan FTX CEO’su Sam Brankman-Fried, yapmış olduğu açıklamalarında şirketin gelecek planlarından bahsetti.

FTX CEO’su Büyük Yatırımların Peşinde

FTX CEO’su Büyük Yatırımların Peşinde
FTX CEO’su Büyük Yatırımların Peşinde

Açıklamalarını ünlü bir yayın organına yapan genç CEO, özellikle de son 2 yıl içerisinde şirketin aldığı yatırımlardan bahsetti. 2 milyar doların üzerinde yatırım aldıklarını, bu parayı gelecekte satın almayı düşündükleri şirketlerin hisseleri için kullanacaklarını anlattı.

FTX’in düzenli getiri sağlayan bir şirket olduğundan bahseden Brankman-Fried, 2020-2021 yıllarında aldıkları yatırımların düzeyinin birkaç milyar dolar civarında olduğunu, bu durumun yapılacka alımlar konusunda bir fikir verdiğini de söyledi.

Borsa 2021’den Bu Yana Rekor Yatırım Aldı

Piyasaların da malumu olduğu üzere FTX geçtiğimiz yılın yaz aylarından bu yana rekor sayılabilecke düzeyde yatırım topladı. 2021 Temmuz döneminde tarihinin en büyük yatırımına imza atan FTX, pek çok farklı şirketten 900 milyon dolarlık fon topladı. Üstelik devam eden süreçlerde de yatırım alamaya devam etti. FTX CEO’su olmasının dışında ayrıca kurucu ortaklardan biri olan Sam Brankman-Fried’in yaklaşık 20 milyar dolarlık servete sahip olduğu konuşuluyor. Üstelik lüks bir yaşam sürmediği de gözler önünde olan genç CEO’nun servetinin yüzde 90’ından fazlasını bağışlama planları olduğu ifade e

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir