Bitcoin Ajandası

FTX Çöküşü Robinhood Borsasına Yaradı: Pazar Payı Artış Gösterdi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. FTX Çöküşü Robinhood Borsasına Yaradı: Pazar Payı Artış Gösterdi!

FTX Çöküşü Robinhood Borsasına Yaradı: Pazar Payı Artış Gösterdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

Robinhood borsasının üst düzey yöneticisi Vlad Tenev, FTx’in yaşadığı çöküş ve iflasının kendileri açısından olumlu sonuçlar doğurduğunu dile getirdi. Ünlü yönetici açıklamalarında, yaşanan bu gelişmenin ardından şirketin pazar payının arttığını belirtti.

Robinhood Borsası Pazar Payını Artırdı

Robinhood Borsası Pazar Payını Artırdı
Robinhood Borsası Pazar Payını Artırdı

Konuyla alakalı önemli açıklamalarda bulunan şirket CEO’su, FTX’in kurucu ortağı ve eski CEO’su olan Sam Bankman-Fried’in Robinhood’un yüzde 7,6’lık hissesine sahip olmasının resmi bir ilişkiye işaret etmediğini dile getirdi. Şirketin hisselerinin herkes tarafından satın alınabileceği, halka açık bir hisse olduğunu hatırlatan Vlad Tenev, bunun resmi bir ortaklık fikri olduğu düşüncesinin tümüyle yanlış olduğunu belirtti.

Diğer yandan açıklamalarında FTX çöküşünün Robinhood açısından bir fırsat olduğunu dile getiren ünlü CEO, bu türden olayların risk yönetimi ve uyumluluğa minimum ölçüde yatırım yapan şirketlerin ayrıştırılmasını sağladığını söyledi.

FTX Çöküşü Birçok Şirketi Olumsuz Yönde Etkiledi

Hatırlanacağı üzere FTX borsası, 11 Kasım 2022 tarihinde Bölüm 11 iflas koruma başvurusunda bulunmuştu. FTX’in çöküşü kripto para piyasalarında domino etkisi oluştururken, beraberinde BlockFi ve Genesis gibi şirketleri de uçuruma sürükledi.

Tüm bu olayların ardından kripto para piyasalarında birçok varlık büyük ölçüde değer kaybederken, sektörle alakalı kaygılar da çoğaldı.

Sektöre Olan Bağlılığımız Devam Edecek

Robinhood borsası üst düzey yöneticisi Tenev, kripto piyasalarına olan bağlılıklarının devam edeceğini, kısa bir süre sonraysa şirketin cüzdanını dünya çapındaki bütün topluluk üyelerinin kullanımına sunacaklarını belirtti.

Robinhood’un self-custody cüzdanına ait beta versiyonu, Polygon ağı üzerinde 2022 Eylül döneminde başlatılmıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir