Bitcoin Ajandası

FTX Digital Markets’in Varlık Kontrolü Artık Bahamalar’da!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. FTX Digital Markets’in Varlık Kontrolü Artık Bahamalar’da!

FTX Digital Markets’in Varlık Kontrolü Artık Bahamalar’da!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

FTX Digital Markets’in bütün kripto varlıkları, bundan sonra Bahmalar Menkul Kıymetler Komisyonu’nun kontrolünde olacak.

Konuyla alakalı olarak komisyon tarafından yapılan açıklamada, FTX’ müşterilerinin ve alacaklılarının çıkarlarını koruyabilmek adına en kısa sürede geçici bir düzenlemeye ihtiyaç duyulduğu ifade edildi.

Bahamalar’dan FTX Digital Markets Adımı

Bahamalar’dan FTX Digital Markets Adımı
Bahamalar’dan FTX Digital Markets Adımı

Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu, 12 Kasım Cumartesi günü FTX Digital Markets’in bütün dijital varlıklarını, kontrol edebilmek adına bir dijital cüzdana aktardı.

Ülkenin düzenleyici komisyonu açıklamalarında, FTX’in bütün kripto varlıklarının komisyon tarafından kontrol altında tutulan bir dijital cüzdana aktarımının gerçekleştirildiğini dile getirdi. Kripto varlıkların 11 Kasım itibariyle FTX cüzdanlarından gizemli bir şekilde boşaltıldığı dikkat çekerken, FTX tarafından konuyla alakalı neler olduğundan emin olmadıkları ifade edilmişti. Diğer yandan Bahamalar Menkul Kıymetler Komisyonu açıklamasında bununla alakalı olarak FTX Digital Markets’in hem müşterileri hem de alacaklılarının haklarını koruyabilmek adına hızlı ve geçici bir düzenlemeye ihtiyaç duyulduğuna dikkat çekti.

FTX Bölüm 11 İflas Başvurusunu Gerçekleştirdi

FTX borsası, 15 Kasım Salı günü ABD İflas Mahkemesi’ne esas olarak ABD dışında hizmet veren şirketler için sunulan Bölüm 11 iflas başvurusunu gerçekleştirdi. FTX, Alameda Research ve 100’den fazla şirket ayrıca 11 Kasım’da Bölüm 11 iflas koruması da talep etti. Konuyla alakalı olarak Bahamalar düzenleyicisi tarafından yapılan açıklamadaysa daha fazla ayrıntıya yer verilmedi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir