Bitcoin Ajandası

FTX İflasında Yeni Gelişme: Yüklü Miktarda Borcu Olduğu Ortaya Çıktı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. FTX İflasında Yeni Gelişme: Yüklü Miktarda Borcu Olduğu Ortaya Çıktı!

FTX İflasında Yeni Gelişme: Yüklü Miktarda Borcu Olduğu Ortaya Çıktı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Son yayımlanan bazı raporlarla beraber FTX iflasıyla alakalı yeni bilgilere ulaşıldı. Söz konusu verilerle FTX’in kendisinin ve iflası için başvurduğu firmalarda ana varlığın birkaç katı borcu olduğu tespit edildi.

Geçtiğimiz yıla damgasını vuran olaylardan FTX’in çöküşü, sektörde büyük bir yankı uyandırmış, gerilime neden olmuştu. Birçok yatırımcı, FTX gibi büyük çaplı bir kripto para borsasının iflasından sonra diğer büyük çaplı şirketlere karşı kuşkuyla yaklaşmaya başlamıştı.

FTX İflasında 11,6 Milyarlık Borç Olduğu Öğrenildi

FTX İflasında 11,6 Milyarlık Borç Olduğu Öğrenildi
FTX İflasında 11,6 Milyarlık Borç Olduğu Öğrenildi

Danışmanların gerçekleştirdiği bir sunuma göre FTX iflası sürecinde şirketler grubunun 4,8 milyar dolarlık varlık karşısında 11,6 milyar dolarlık borcu mevcuttu.

Dün, iflas mahkemesinde konuyla alakalı olarak bir sunum gerçekleştirildi. Söz konusu bu sunuma göre şirketin eski CEO’su Sam Bankman-Fried’in kripto imparatorluğunun geçtiğimiz Kasım ayında iflas başvurusu gerçekleştirdiği bilançoda 6,8 milyar dolarlık borç olduğu biliniyordu.

Söz konusu bu borca, ana şirketteki 10,6 milyar dolarlık borç ve şirketin Amerika kolundaki 87 milyon dolarlık borç da dahil edildi. Şirketin yan kuruluşu olan Alameda Research 2,6 milyar dolarlık net gelire sahipken, FTX Ventures ise 1,3 milyar dolarlık net geliri elinde tutuyordu.

Totalde şirketler grubunun 4,8 milyar dolarlık varlık karşısında birçoğu müşteri alacakları olmak üzere 11,6 milyar dolarlık borcu olduğu ortaya çıktı.

Danışmanlarsa mahkemede ifadelerin denetlenmediğini ve değişikliğe tabi olduğunu dile getirdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir