Bitcoin Ajandası

Voyager, FTX İflasının Ardından Teklif Sürecini Yeniden Başlattı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Voyager, FTX İflasının Ardından Teklif Sürecini Yeniden Başlattı!

Voyager, FTX İflasının Ardından Teklif Sürecini Yeniden Başlattı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Dünyanın en büyük ve en önemli kripto kredi platformu Voyager, FTX iflasının ardından daha önce varlıklarını satın almak için anlaşma sağladığı borsaya teklif sürecini yeniden başlattı.

Konuyla alakalı olarak önemli açıklamalarda bulunan Voyager yetkilileri, şirketin FTX Group’un gerçekleştirdiği Bölüm 11 iflas başvurusunun ardından stratejik alternatifleri değerlendirdiğini belirtti. Ayrıca Voyager ve FTX US’un arasında daha önce sağlanan anlaşmanın artık bağlayıcılığını kaybettiğini de belirtti.

FTX İflasından Sonra Voyager’in Yeni Alıcı Arayışı Sürüyor

FTX İflasından Sonra Voyager’in Yeni Alıcı Arayışı Sürüyor
FTX İflasından Sonra Voyager’in Yeni Alıcı Arayışı Sürüyor

Açıklamalarında kripto kredi şirketi, pek çok farklı şirketle görüşme yaptığını belirtse de özellikle bir tarih ya da isim vermekten kaçınıyor.

Diğer yandan Voyager, Alameda Research’ten 50 bin ETH ve 500 Bitcoin’lik kredileri başarılı bir şekilde geri aldığını duyurdu.

FTX, kripto para şirketinin varlıklarını satın almak üzere çalışmalar yürütüyordu. Geçtiğimiz temmuz ayında iflasını duyuran şirket, alacaklılarına satışı onaylama konusunda baskı yaptı.

Dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan FTX’in de iflas bayrağını çekmesiyle beraber yapılan anlaşma da iptal oldu.

Bu konuyla alakalı da bir açıklama yapan şirket, Voyager’in daha önce tavsiye edilen işlemle alakalı olarak FTX US’a herhangi bir ödeme aktarımı gerçekleştirmediğini belirtti. Ayrıca FTX Us’un daha önce açık artırma sürecinde 5 milyon dolar değerinde bir iyi niyet depozitosu sunduğunu da hatırlattı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir