Bitcoin Ajandası

FTX Japonya Alacalilarina Odeme Yapmaya Basladi
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. FTX Japan, Alacalılarına Ödeme Yapmaya Başladı!

FTX Japan, Alacalılarına Ödeme Yapmaya Başladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Kasım 2022 döneminde iflas başvurusunu gerçekleştiren kripto para borsası FTX’in Japonya kolu, bugün itibariyle alacaklılarına ödeme yapmaya başladı. FTX Japan tarafından konuya ilişkin olarak yapılan açıklamada, ödemelerin Liquid borsası üzerinden gerçekleştirildiği ifade edildi.

FTX Japan Ödemeleri Liquid Aracılığıyla Yapıyor

FTX Japan Odemeleri Liquid Araciligiyla Yapiyor
FTX Japan Ödemeleri Liquid Aracılığıyla Yapıyor

Hatırlanacağı üzere Liquid borsası, FTX’in geçtiğimiz yıl Japonya pazarına girebilmek adına satın aldığı bir kripto para borsasıydı.

Geri ödeme alma hakkına sahip olan FTX müşterileri, Liquid borsası üzerinde hesap oluşturup FTX cüzdanını bu platforma tanımlamak durumunda. Bununla beraber FTX Japonya, bütün müşterileriyle iletişim kurduğunu ve ödeme prosedürünü başlattığını belirtti.

Bütün Alacaklıların Mağduriyeti Giderilecek

Konuyla alakalı olarak detaylı bir açıklamada bulunan FTX borsasının Japonya kolu, işlemlerin yavaş ilerlediğini, dolayısıyla geri ödemelerin zaman alacağını ifade etti. Fakat karşılaşılan her türlü soruna karşın hak sahibi olan bütün müşterilere ödemelerin gerçekleştirileceğini de ekledi.

Diğer yandan FTX’in Japonya kolunun yakın bir zamanda çeşitli operasyonlarına başlamayı planladığı da ifade ediliyor. Şirket, FTX ve Alameda Research’ün iflasının ardından 2022 Kasım döneminde para çekim işlemlerini durdurmuştu. Platformun tümüyle kapanmasına yönelik baskılar artış gösterse de FTX Japan yetkilileri süreci 2023 Mart dönemine kadar taşımayı başardı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir