Bitcoin Ajandası

FTX NFT Destekli Yeni Oyun Kolunu Piyasaya Sürüyor!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. FTX NFT Destekli Yeni Oyun Kolunu Piyasaya Sürüyor!

FTX NFT Destekli Yeni Oyun Kolunu Piyasaya Sürüyor!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

Popüler kripto borsası FTX NFT destekli yeni oyun kolunu piyasaya sürdü. Ana akım oyun yayıncılarına, değiştirilemez token (NFT) entegrasyonu ve diğer blok zinciri destekli koleksiyonlar için destek sunmak için bir oyun birimi başlatmayı planlıyor.

Bloomberg, şirketin önümüzdeki aylarda oyun kıyafetini piyasaya süreceğini bildirdi. Sözde FTX Oyun birimi, ana akım oyun stüdyoları için bir “hizmet olarak kripto” platformu olarak işlev görecek şekilde ayarlanmıştır. Ayrıca hizmet, NFT’ler için destek sunacak ve şirketlerin oyuncular için dijital belirteçler başlatmasına izin verecek. FTX NFT destekli yeni oyun kolu için bitcoinajandasi.com olarak detaylara bakalım.

FTX NFT Destekli Yeni Oyun Kolu

FTX NFT Destekli Yeni Oyun Kolu
FTX NFT Destekli Yeni Oyun Kolu

Rapora göre, oyuna giriş, oyun yayıncıları tarafından blockchain teknolojisinin ve dijital varlıkların benimsenmesini teşvik etme teklifinde borsa için stratejik bir hamleye işaret ediyor. Rapora göre Bahama merkezli firma, merkezi olmayan sistemlerin oyunun geleceğinde çok önemli bir rol oynayabileceğine inanıyor.

Ayrıca, şirketin Amerikan iştiraki yeni oyun birimini denetleyecek. Yazılım mühendisliği ve Unity oyun motoru geliştirme alanlarında uzmanların işe alınmasına yönelik iki iş ilanı da Şubat ayının başlarında yayınlandı.

FTX Gaming’in lansmanı hakkında yorum yapan borsa sözcüsü şunları söyledi:

“Oyunları kripto için heyecan verici bir kullanım örneği olarak gördüğümüz için FTX Gaming’i piyasaya sürüyoruz. Dünyada dijital öğelerle oynamış ve toplamış 2 milyardan fazla oyuncu var ve artık onlara da sahip olabiliyor.”

Duyuru, FTX yetkililerinin 2022 için genişleme planlarıyla ilgili önceki yorumlarıyla uyumludur. FTX Başkanı US Brett Harrison Ocak ayında, şirketin oyun endüstrisini önemli bir ilgi alanı olarak gördüğünü tweetledi. Harrison, FTX’in NFT, kripto ticareti ve cüzdan teknolojisini doğrudan büyük ölçekte oyun ekonomilerine entegre etmeyi planladığını da sözlerine ekledi.

CryptoPotato daha önce FTX’in 100 milyon dolarlık bir blockchain oyun fonu başlatmak için Solana Ventures ile ortaklık kurduğunu bildirmişti. Merkezi olmayan teknolojiyi entegre etmeye odaklanan oyun stüdyolarını desteklemeyi amaçlar.

Hizmet Olarak NFT’ler

Gerçekten de belirli protokolleri dağıtmak için yüksek teknik gereksinim, kurumsal blok zincirinin benimsenmesi söz konusu olduğunda, yerleşik şirketler için bile çoğu zaman bir zorluk olabilir.

Hizmet olarak yazılım (SaaS) modelini ödünç alan FTX gibi kripto yerel şirketleri, ana akım kuruluşların gelişen teknolojiyi benimsemesine ve çağdaş ürün tekliflerine yönelik talebi karşılamasına olanak tanıyan özelleştirilmiş kurumsal düzeyde blok zinciri uygulamaları yarattı.

Metaverse, pop kültüründe bir demirbaş haline geldikçe, daha fazla şirket, şirket içi uzmanlıklarına güvenmek yerine, uygulayabilecekleri etkileşimli merkezi olmayan çözümler için FTX gibi firmalar arıyor olabilir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir