Bitcoin Ajandası

FTX Super Bowl LVI Sırasında Ücretsiz Bitcoin Verecek!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. FTX Super Bowl LVI Sırasında Ücretsiz Bitcoin Verecek!

FTX Super Bowl LVI Sırasında Ücretsiz Bitcoin Verecek!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1686 0

Sam Bankman-Fried’in kripto para borsası FTX Super Bowl 13 Şubat’ta LVI sırasında bir reklam kampanyasının parçası olarak hayranlarına ücretsiz Bitcoin vereceğini duyurdu.

Kampanya, özellikle Super Bowl’un Amerika Birleşik Devletleri’nde en çok izlenen spor etkinliği olduğu düşünüldüğünde, FTX Super Bowl’da daha yaygın spor hayranları kitlesinde daha önemli bir marka varlığı kazanma çabasının bir parçası.

FTX Super Bowl için Doğru Zaman

FTX Super Bowl için Doğru Zaman
FTX Super Bowl için Doğru Zaman

Sam Bankman-Fried, agresif ve yaratıcı pazarlama taktikleri konusunda uzmandır ve bu kampanya da bir istisna değildir. Bu tipik bir hediye değil ve bunun yerine temelde şansa ve zamanlamaya dayanıyor.

FTX’in ne kadar bağış yapacağını kimse bilmiyor – ve kampanyanın yaratıcı kısmı da burada yatıyor. Borsa, verilecek tam Bitcoin sayısının, reklamının Super Bowl’u izleyenlerin TV ekranlarında göründüğü zamana bağlı olacağını açıkladı.

“Big Game’in ilk çıkışını yapıyoruz ve reklamımızın bitcoin’de yayınlandığı süreyi veriyoruz… Örneğin, 9:02 EST’de yayınlanırsa, 9.02 BTC veririz.”

Toplam 4 kazanan seçilecek ve kampanya, resmi FTX hesabını takip eden ve yayınlandığı zaman ile 11 arasında etkinliğe atıfta bulunan FTX tweet’ini retweetleyen tüm ABD sakinleri (New York hariç 50 eyaletten) için geçerli olacak.

FTX için Spor Pazarlama Çalışmaları

FTX hızlı bir şekilde büyüyerek birçok kripto para meraklısı arasında popülerlik kazandı. Kazanan tarif, ürün çeşitliliği, iyi teknoloji… ve sporun bir kombinasyonuna dayanmaktadır.

FTX, Super Bowl için bir reklam satın alan ilk kripto para borsası oldu. Cryptopotato’nun daha önce bildirdiği gibi, Sam Bankman-Fried’in borsası yaklaşık 6,5 milyon dolar ödemiş olabilir.

Bundan kısa bir süre sonra Crypto.com başka bir reklam alanı satın alarak yarışa katıldı ve ABD pazarındaki varlığını güçlendirdi.

FTX, NFL’ye ek olarak, Miami Heats’in evi olan eski American Airlines Arena’nın isim haklarını satın alıp adını FTX Arena olarak değiştirdikten sonra, NBA- ABD profesyonel basketbol ligi- içinde büyük bir varlık kazandı.

Ve borsa, ligin kripto para borsası ortağı olduktan sonra, ABD profesyonel beyzbol ligi olan MLB’de de varlık gösteriyor. Özellikle bu ortaklık başarılı oldu ve borsa şimdi spor sektöründeki varlığını güçlendirerek daha da genişletmeyi düşünüyor. FTX’in ABD şubesinin başkanı Brett Harrison, Sports Buisness Journal’a verdiği bir röportajda, borsanın şimdi spor anlaşmalarıyla basit marka bilinirliğinin ötesine geçmeye çalıştığını açıkladı:

“Hakemlerden aldığımız maruz kalma miktarının eşi benzeri olmadığı söylendi. Bu, doğrudan gelire giden bir yol veya yaratıcı bir gelir paylaşımı olsun, yalnızca ilk markalaşmaya yönelik anlaşmalarımızı bir nevi geride bıraktık. Benzersiz fikirleri ve benzersiz reklam öğelerini görmemiz gerekiyor. İnsanların bir teknoloji satıcısı, bir ödeme satıcısı olduğumuzu anlaması gerekiyor.”

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir