Bitcoin Ajandası

FTX US BlockFi Konusunda Yaklaşık 700 Milyonluk Anlaşma Sağladı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. FTX US BlockFi Konusunda Yaklaşık 700 Milyonluk Anlaşma Sağladı!

FTX US BlockFi Konusunda Yaklaşık 700 Milyonluk Anlaşma Sağladı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
10 0

Kripto para sektöründe yaşanan düşüşten büyük ölçüde etkilenen ve iflasın eşiğine gelen kripto kredi devi BlockFi, FTX US borsasıyla önemli bir anlaşmaya gerçekleştirdi. Yaklaşık olarak 700 milyon dolar değerindeki bu anlaşmaya göre FTX borsası, BlockFi’a 400 milyon dolar civarında kredi sağlayacak. Anlaşmada ayrıca 240 milyon dolar fiyatla satın alma seçeneğine de yer veriliyor.

FTX US ve BlockFi Önemli Bir Anlaşma Sağladı

FTX US ve BlockFi Önemli Bir Anlaşma Sağladı
FTX US ve BlockFi Önemli Bir Anlaşma Sağladı

Konuyla alakalı olarak açıklamada bulunan BlockFi şirketinin üst düzey yöneticisi Zac Prince, gerçekleştirilen sözleşmenin totaldeki değerinin 680 milyon dolar olduğunu söyledi.

Birkaç gün öncesinde ABD basınında yer alan haberlerde FTX’in BlockFi şirketini satın alacağı duyurulmuş, satın alma bedeli olarak 25 milyon dolardan bahsedilmişti. Sonrasında Prince, ortaya atılan bu iddiaları yalanlamıştı. BlockFi şirketine yaklaşık bir yıl öncesinde biçilen değer 5 milyar dolar civarındaydı.

Kullanıcıların Varlıkları Korunacak

Diğer yandan kripto piyasalarında yaşanan sert düşüş, diğer pek çok farklı platform gibi BlockFi’a da büyük ölçüde etkiledi. Şirket bu zor süreci atlatabilmek adına sadece birkaç hafta öncesinde 250 milyon dolarlık kredi anlaşması yapmıştı.

Bu esnada Prince, FTX-US ile gerçekleştirilen son anlaşmanın BlockFi’daki müşterilerin varlıklarının korunmasını içerdiğini belirtti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir