Bitcoin Ajandası

GALA Fiyat Tahmini: 1 dolara Ulaşacak mı?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. GALA Fiyat Tahmini: 1 dolara Ulaşacak mı?

GALA Fiyat Tahmini: 1 dolara Ulaşacak mı?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Kasım 2021, oyun dağıtımcısı Gala Games için başarılı bir ay oldu. Yeni takas edilemez token (NFT) avatarları ve çiftçilik oyunu Town Star için güncellemeler yayınladıktan sonra, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Uzmanların GALA fiyat tahminiyse oyuncular ve yatırımcılar için merak konusu oldu.

2022’de GALA Fiyat Tahmini için Sırada Ne Var?

2022'de GALA Fiyat Tahmini için Sırada Ne Var?
2022’de GALA Fiyat Tahmini için Sırada Ne Var?

Gala fiyat tahmini birçok yatırımcı ve hatta oyuncu açısından merak konusudur. Öncelikli olarak Gala Games’ten bahsetmemiz gerekirse (gPotato para birimi ile Japon oyun yayıncısı Gala Group ile karıştırılmamalıdır); çevrimiçi FarmVille oyununun arkasındaki adam Eric Schiermeyer tarafından oyunculara yatırdıkları zaman ve paranın sahipliğini vermek amacıyla ABD’de kuruldu. Bu oyun, bir çeşit video oyunu olarak tasarlandı.

Şimdiye kadar oyuncuların kendi pazarından NFT satın alabilecekleri ve oyun içindeki eşyaları kullanabilecekleri iki oyun yayınladı.

Şirket, ademi merkeziyetçiliğin yanı sıra, şirkete göre Gala Games’in diğer bir temel ilkesinin, oynanışa öncelik vermek ve “gerçekten oynamak isteyeceğiniz oyunlar” yapmasını sağlamak olduğunu söylüyor. Gala Games’in yerel Kripto parası GALA, yalnızca 2020’de piyasaya sürüldü ve 2021’de yükseliş fiyat tarihi gördü ve 26 Kasım’da 0,001 dolardan tüm zamanların en yüksek seviyesi 0,84 dolara yükseldi.

Yaşanan bu yükselişin ardından Aralık 2021 ve Ocak 2022 boyunca fiyat, 22 Ocak’ta 0.157$’a düştü. O zamandan bu yana bir miktar toparlanma yapıldı ve 25 Şubat 2022 itibariyle kripto para şu anda bir önceki günün kapanışına göre belli bir seviyedeki bir artışla 0,25 dolardan işlem görüyor.

GALA Teknik İncelemesinden

‘GALA Nedir?’ white paper şöyle açıklıyor: “GALA belirteci, Gala Games ekosisteminin dijital yardımcı belirtecidir. GALA, kullanıcılar arasında transfer edilebilir ve nasıl kullanılacağı üzerinde tam kontrole sahipler.

GALA’yı tanıtmanın amacı, Gala Oyunları ekosistemi içinde etkileşime giren katılımcılar arasında uygun ve güvenli bir ödeme ve anlaşma şekli sağlamaktır.”

GALA’nın Fiyat Geçmişi

Geleceğiyle alakalı GALA fiyat tahmininden bahsetmeden önce fiyat geçmişine değinebiliriz. GALA Kripto parası 18 Eylül 2020’de 0,0014 dolardan piyasaya sürüldü ve yılın geri kalanında lansman fiyatını geçmek için mücadele etti. 28 Aralık 2020 itibariyle, kripto para tüm zamanların en düşük seviyesi olan 0.0001$’a ulaşmıştı. Yaşanan bu gibi gelişmelerin ardından 2022 yılı için beklenen GALA fiyat tahmini umut vadediyor.

GALA, geçen yılın başlarında bu düşüş eğiliminden kurtulmayı başardı ve Şubat 2021’de tırmanmaya başladı. 27 Şubat’ta kripto para 0,032 dolara ulaştı. Bu, Gala Games ekibi tarafından düzenlenen bir çevrimiçi oyun etkinliği olan GalaCon sırasındaydı. Oyun yarışmalarının yanı sıra kurucu ekiple tanışma fırsatı da içeren etkinlik, GamerJibe platformunda iki gün boyunca ağırlandı ve 1.200’den fazla katılımcı vardı.

Fiyat momentumu, 10 Mart’ta 0,033 USD’ye ulaştığı için bir sonraki aya kadar devam etti. Gala, mart ayında Polygon ağı ile bir ortaklık duyurdu. Gala, oyuncuların ödemek zorunda olduğu gaz ücretlerini hafifletmek için Polygon ile çalışıyordu. Ayrıca yeni bir oyun geliştirmek için Polygon ile ortaklık kurduğunu da duyurdu, ancak duyuruda bununla ilgili çok az ayrıntı vardı.

Sonraki aylarda GALA fiyatı düşmeye başladı ve 22 Haziran’a kadar 0,006 dolara düştü. Kripto para Temmuz ve ağustos aylarında tekrar yükseldi, ancak son zamanlarda önemli kazançlar elde etmeye başladı.

Eylül, GALA’nın en büyük fiyat artışlarından birini gördü ve büyük borsalardaki kripto paraların listelenmesi haberlerine eşlik etti. 13 Eylül’de Binance, kullanıcıların GALA ile ticaret yapabileceklerini duyurdu. Bitcoin, binance kripto para, binance USD ve tether dahil olmak üzere kripto para için dört farklı çift ortaya çıkardı. GALA, listeleme gününde yeni bir fiyat rekoru kırdı ve 0,04 doları gördü.

Üç gün sonra Bibox borsası da GALA’yı listelediğini duyurdu. Binance’in aksine, sadece tether ile olan bir çift listeledi. Fiyat tekrar yükseldi ve 0.10 dolara yükseldi.

Town Star

Çiftçilik oyunu Town Star için yeni bir ödül açıklandığı için Eylül, Gala Oyunları için hareketli bir ay oldu. TownCoin olarak adlandırılan bu, çiftçilik oyununun resmi blok zinciri tabanlı ödülüdür. Bir Gala Games blog yazısı şunları söyledi: “Gelecekteki Gala Games oyunlarında yerleşik olarak bulunan oyna-kazan ödül modelleri için ekonomik bir temel oluşturacak.”

17 Eylül’de, TownCoin duyurusunun yapıldığı gün, GALA fiyat tahmini ve yaşanan artış daha fazla kazanç sağladı. Bu durumda GALA fiyatı 0.11 dolarda zirve yaptı. 

GALA Kripto parası için daha da fazla fiyat rekoru kıran bir ay olan Ekim ve Kasım aylarında Gala Games tarafından daha fazla Town Star güncellemesi açıklandı. 25 Kasım’da Gala Games, Şeker Kraliçesi olarak da bilinen Lolli adlı oyun için yeni bir karakter duyurdu.

Daha sonra, oyuncuların sözde yüksek bir fiyata satacak tatlılar üretmelerine olanak tanıyan yepyeni bir bina olan The Candy Shop ile oyuna katılacağı ortaya çıktı. 

Gala Games’in ayrıca, kullanıcıların farklı özelliklere sahip avatarları satın alabilecekleri VOX adlı bir NFT projesi var. Yeni VOX avatarları 27 Kasım’da ortaya çıktı ve Mirandus adlı başka bir oyundan esinlenildi. Bu yeni avatarlardan birine sahip olan oyuncular ayrıca Town Star’da günlük ödüller almaya hak kazandılar.

Bu, Gala Oyunları çevresinde çok fazla heyecan yarattı ve Kripto parası şimdiye kadarki en yüksek fiyat artışını gördü. GALA, 16 Kasım’daki 0.11 dolardan 26 Kasım’daki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.84 dolara tırmandı.

Uzmanların GALA Fiyat Tahmini

Uzmanların 2022 yılı için GALA fiyat tahmini 0,78 dolar seviyesinde olurken, yıl içerisinde beklenen en yüksek seviyeyse 0,80 dolar olarak ifade ediliyor. Yine uzmanlara göre 2022 yılının ortalama GALA fiyat tahmini olarak da 0,80 dolara işaret ediliyor.

Uzun vadede GALA Coin’in geleceğinden bahsetmemiz gerekirse; uzmanlara diğer kripto paralar arasında geleceği parlak olan varlıklar arasında yer alıyor. Uzun vadeli yatırımların yanı sıra kısa vadeli yatırımlar için de uygun bir varlık olduğunu söyleyen uzmanlar, GALA fiyat tahmini konusunda uzun vade için kesin bir veriden bahsedemiyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir