Bitcoin Ajandası

Galaxy Arena Metaverse (ESNC) Coin Nedir? Ne İşe Yarar?
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para
  4. »
  5. Galaxy Arena Metaverse (ESNC) Coin Nedir? Ne İşe Yarar?

Galaxy Arena Metaverse (ESNC) Coin Nedir? Ne İşe Yarar?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Galaxy Arena, merkeziyetsiz olan, kullanıcılarının eğlenmesi, öğrenmesi, oyun oynaması ve katılım sağlaması amacıyla geliştirilmiş bir metaverse platformu olarak ifade edilmektedir. 100’ü aşkın iş birlikleriyle her geçen gün biraz daha büyüme kaydeden Galaxy Arena, başka bir tabirle tek VR kazanç oyun toplayıcı metaverse HUB’dir.

Bitcoin Ajandası olarak bu içeriğimizde, metaverse sektöründe oldukça ilgi çeken ve merak edilen Galaxy Arena projesi hakkındaki detaylardan bahsettik.

Galaxy Arena Nedir?

Galaxy Arena Nedir?
Galaxy Arena Nedir?

Galaxy Arena, insanların gerçek hayatta karşılaştığı çeşitli problemleri çözüme kavuşturmak için tasarlanmıştır. Formunu korumak isteyen birçok insan, gerçek hayatta egzersiz yapabilmek için spor salonlarına gitmekte ve bu gibi yerlerde çeşitli sorunlarla karşılaşabilmektedir. Egzersiz ekipmanlarını kullanabilmek için sıra beklenmesi, çalışma saatleri ya da hijyen konusu bu sorunlara birer örnek olarak gösterilebilir.

Bu metaverse dünyası, programlarına metaverse öğeleri dahil ederek, kullanıcılara kazanmak için hareket ettiklerinde daha gerçekçi bir sanal gerçeklik (VR) deneyimi sunmayı amaçlamaktadır. Kullanıcılar pek çok farklı etkinlikle ödüller kazanırken, benzeri olmayan bir deneyim elde edebilmek için VR ve son teknoloji grafiklerden faydalanmaktadır.

ESNC Coin Nedir? Ne İşe Yarar?

ESNC Coin, Galaxy Arena Metaverse dünyasının yerel tokeni olarak tanımlanmaktadır. Bu metaverse dünyası, gerçeklik ve sanal arasında köprü oluşturarak eğlence, canlı etkinlikler, VR deneyimleri ve işletmeler dünyasının geçişlerini sorunsuz bir şekilde yardımcı olmaktadır. Bununla beraber basit bir Web 2.0’dan 3.0’a geçiş yaparken çözüm sağlayarak son teknolojinin sahibi olan lider metaverse HUB olma amacı taşımaktadır.

Galaxy Arena sistemi kullanıcılar için tasarlanmış olan Galaxy Gym, Galaxy Tower ve Entertainment Venue olmak üzere 3 ana sistemden oluşmaktadır:

Galaxy Gym

Galaxy Arena Metaverse’ü sayesinde birçok kullanıcı, artık kendi evinin rahatlığında spor yapabilme ve formunu koruyabilme imkanına sahiptir. Gerçek hayattaki pahalı üyeliklerin aksine Galaxy Gym’de spor yaparak para kazanabilmek mümkündür.

Galaxy Gym’de üyelik için çok daha cüzi bir miktar ödenmekte ve böylelikle çeşitli avantajlara sahip olunabilmektedir. Koşu, boks, dans ve ağırlık çalışması gibi pek çok farklı aktiviteyi bulabilmenin mümkün olduğu bu sistemde, egzersiz yaparken kaydedilen ilerlemeler incelenmekte ve bunun karşılığında ESNC Token olarak ödül kazanılabilmektedir. ESNC Token, Galaxy Arena dünyasının ana kripto para birimidir. Dolayısıyla bu kripto para birimini kazanabilmek için çeşitli aktivitelere katılabilmek mümkün olduğu gibi Bybit üzerinden satın alabilmek de mümkündür.

Topluluk üyeleri kendi egzersizlerine ilave olarak hedeflerine ulaşabilmek adına katkı sağlayacak özel bir eğitmenle de çalışabilmektedir. Bununla beraber katılımcılar yoga ya da germe gibi grup seanslarına da katılabilme şansına sahiptir.

Galaxy Tower

Galaxy Tower, proje dahilinde 20 bin NFT birimine sahip, son derece lüks süitler, salonlar, dijital gayrimenkul ve ofis alanları için tasarlanmış olan bir sistemdir. En üst katının Sky Lounge gece kulübü ve celestial Casino olarak ayrılan bu sistemde, her mekân eşi benzeri olmayacak şekilde tasarlanmış ve mekânın kullanımına faydalı olacak şekilde dekore edilmiştir.

Galaxy Tower’a girdikten sonra kullanıcıların Galaxy Arena’da gezintiye çıkabilmesi için zemin katta bir ışınlanma küresine yer verilmiştir. Birinci kattaki kozmik hayvanat bahçesinde vahşi hayvanlara da yer verilmiştir. Üçünzü katta topluluk üyelerinin kozmik su ürünlerine erişim sağlayabileceği bir akvaryum bulunmaktadır. Dış cephe, bütün metaverse dünyasının en yüksek yaya trafiğine sahiptir. Üstelik bu alanda reklam panoları ve afişlere yer verilirken, şirketlerin pazarlama, sponsorluk ve reklam çalışmaları için ideal bir alan haline getirilmiştir.

Entertainment Venue

Galaxy Arena’nın eğlence mekânı olan Entertainment Venue, topluluk üyelerinin eğlenmesini sağlamak için ilgi çekici pek çok farklı mekân, işlev ve tecrübelerle dolu yedi kattan meydana gelmektedir.

Entertainment Venue’de ana kat, topluluk üyelerinin gerçek dünyadaki stand-up’ları, konserleri, söyleşileri, sergileri, modayı ve daha fazlasını takip edebilmeleri için izleme başına ödeme alındığı bir mekân haline getirilmiştir. Performansların yüksek kalitede olması, engellenmemiş bir görüntüyle yansıtılması ve hareket yakalama teknolojisinden faydalanılması, gerçeğe benzer bir izleme deneyimi sunmaktadır.

İkinci kat, firmaların ve üst düzey katılımcıların kiralayabilecekleri özel kabinlerin ve lüks bir ortamda performansları izleyebilecekleri yerlerden oluşmaktadır. Özel stantlar, firmaların kendi reklamlarını yapmalarına olanak sağlarken, kabinler sınırlı sayıda ve mevsimsel olarak bulunmaktadır. Ayırtmak isteyenlerin önceden rezervasyon yatırması gerekmektedir.

Üçüncü kat platformun en çok ziyaret edilen alanı olurken, bu alanda kullanıcıların alışveriş yapabilecekleri mağazalar, salonlar ve butikler yer almaktadır. Bununla beraber topluluk üyeleri bu katta bir arsa satın alabilme ve online mağaza açabilme şansına sahiptir.

Galaxy Arena Metaverse’ünde hala keşfedilmeyi bekleyen pek çok farklı alan ve dış bölge bulunmaktadır. Projenin geliştirici ekibi, topluluk üyelerinin bu metaverse dünyasını keşfederken eğlenmeye devam edebilmesi adına yeni alanları geliştirebilmek adına çalışmalarını sürdürmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir