Bitcoin Ajandası

Gary Gensler Coinbase’i Hedef Aldı Menkul Kıymet Listelenebilir!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Gary Gensler Coinbase’i Hedef Aldı Menkul Kıymet Listelenebilir!

Gary Gensler Coinbase’i Hedef Aldı Menkul Kıymet Listelenebilir!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
12 0

Senato Bankacılık Komitesi toplantısı yapılırken senatörler tarafından gelen sorulara yanıt veren Gary Gensler Coinbase’in menkul kıymet olma ihtimalinde bulunan varlıkları da listelediğini açıkladı. Kanun üzerinde çiğnenme ihtimallerini de açıklayan Gensler, kripto para denetimlerinde daha fazla bütçe istedi.

Senato Bankacılık Komitesi ile düzenlenen toplantıda konuşmasını sürdüren Gary Gensler Coinbase için kanun çiğnenmesinde olasılık olmasını dile getirdi. Borsa üzerinde menkul kıymetlerde olma ihtimalinin olduğunu ve token’ler üzerinden de listelemesini ona bir hisse senedi borsası gibi hareket etme hakkı vermediğini belirtti.

Gary Gensler Coinbase Menkul Kıymet Listelenebilir!

Gary Gensler Coinbase Menkul Kıymet Listelenebilir!
Gary Gensler Coinbase Menkul Kıymet Listelenebilir!

Gensler ayrıca senatör Warren’a, komisyonun böyle bir endüstriyi denetleyebilmesi için daha fazla kaynağa ihtiyacı olduğunu da söyledi:

“Kanuna göre birçoğu menkul kıymet, bazıları da emtia olan 6 bin proje var. Şu anda bu ülkede canı yanmış, kayba uğramış birçok bireysel yatırımcı bulunuyor. Kripto sektörü, yatırımcı koruması alanının dışında kaldıkça bunlara yenileri de eklenecektir.”

Ben Hepsine Gelin Konuşalım Dedim

Senatörü olduğu Wyoming eyaletinde kripto ara şirketlerinde teşvik etmede birçok olumlu kanun çıktığını belirtti. Cynthia Lummis ile son dönemlerde de kripto paralarda verilen destekle bilinen senatör Pat Toomey, Gensler’e inovasyondan yan yana olup olmadıkları ile ilgili SEC tarafından net kurallar koymamasının nedenlerini sordular.

SEC başkanı ise kesinlikle inovasyon taraftarları ile birçok kez yeni kurulan şirketlere iletişim sağlandı. Bu konu hakkında da devamında şu açıklamaları dile getirdi:

“Kripto para sektörü ya da diğerleri… Ben hepsine, ‘Gelin, konuşalım’ dedim” şeklinde cevap verdi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir