Bitcoin Ajandası

Gas Coin Nedir?
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. Gas Coin Nedir?

Gas Coin Nedir?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
13 0

Gas coin kripto varlığı ile ilgili bilgileri aktarırken yazımızın bilgi vermesi amaçlanmıştır. Bilgilerimiz bir yatırım önerisi niteliğinde değildir. Gas ve diğer kripto varlıklar için yatırım yapmadan önce çok geniş bir araştırma yapılmasında yarar bulunmaktadır. Şimdi Gas Coin incelememize başlayabiliriz…

Gas Coin (GAS) Nedir? Nasıl Ortaya Çıktı?

Gas Coin (GAS) Nedir? Nasıl Ortaya Çıktı?
Gas Coin (GAS) Nedir? Nasıl Ortaya Çıktı?

NEO blockchain ağı üzerinde üretimi yapılan ve işlem ücretleri için kullanımı olan bir kripto para birimidir. “Çin’in Ethereum’u” diye ifade edilen NEO’nun da aynı Ethereum gibi ağ içindeki işlem ücretlerinde kullanılmak için özel bir token ürettiği biliniyor.

Cüzdanlarında GAS token bulunduran NEO yatırımcıları, varlıklarını istedikleri an NEO’ya dönüştürme seçeneğine sahiptirler. NEO gibi bir kripto para birimi olan GAS’in tek özelliği, NEO ağı üzerindeki işlemlerde kullanılması durumudur.

Piyasaya sürüldüğü ilk yıllarda sadece işlem ücretleri için kullanılması ile birlikte bazı kripto para borsalarında listelenme başarısı gösterdi. Bilinen birçok kripto para borsasından GAS Coin alıp satma imkanı mevcut durumdadır.

GAS Coin Nasıl Alınır?

Temin etmek için nasıl bir yol izlemek gerekiyor? Gas üzerine yatırım yapmak isteyenler en çok bu konuyu merak ediyor. Binance platformu bu alım işlemi için en çok kullanılan platformlar arasında yer alması ile biliniyor.  Binance’de sunulan likidite ve güvenlik özellikleri, yatırımcıların tercihini fazlası ile etkiliyor. GAS, Binance üzerinde listelenmiş durumda bulunuyor.

Bir Gas Coin alımı için izlenecek süreci sıralayalım:

 • GAS Coin satın alma işlemi için ilk başta borsaya TL bakiyesi yüklemek ya da bir kripto para alımı yapılmasına gerek bulunuyor. Bunu yapmak için önce Binance ana sayfası üzerinden sol üst tarafta bulunan Kripto Al seçeneği içindeki Kredi-Banka Kartı sekmesi seçilmelidir,
 • Belirttiğimiz sekme açıldıktan sonra işlem yapılaca TRY miktarı belirlenmeli ve Coin bölümünden Bitcoin, diğer ifade ile BTC işaretlenmeli,
 • Bitcoin alımının ardından sol üst bölümde bulunan Al-Sat seçeneği öz izlenerek Klasik sekmesi seçilmeli,
 • Bölüm açıldığında sağ üst köşeden BTC sekmesi seçilerek arama kısmına GAS yazılmalı ve alt tarafta açılan GAS-BTC seçeneğini işaretlemeli,
 • Sonraki aşamada orta bölümde yer alan GAS AL sekmesi üzerinden alınmak istenen miktar girilmeli,
 • Miktar girişi yapıldıktan sonra işlem onaylandığında GAS Coin alma işlemi gerçekleşecektir.

GAS Coin Yorum

GAS Coin, 452. kripto para birimi olarak biliniyor. Ortay çıktığı günden itibaren değerinin artması ile öne çıkan GAS Coin’in NEO ağı içinde aktif olarak kullanıldığı görülmektedir. Bu durumun ticari karşılığı ise NEO ağının izlediği seyre göre değişiklik göstererek azalma ya da yükselme ile karşılaşılıyor. Fakat bunun yanında NEO ile farklılıklar söz konusudur. Bu farklılıklardan bahsetmemizde yarar olacaktır.

GAS Coin’in Farkı

Gas kripto parasını araştıranlar NEO birimini de karşılarında görürler. Bu iki birim benzermiş gibi görünse de farklılıkları bulunmaktadır. Gas, Ethereum’un Ether birimine benzerken NEO kullananlar ise Gas üzerinden ödül kazanma imkanına sahip bulunmaktadır.

Gas coin, sistemde ayrı olarak satın alınmaya da açık konumdadır. Merkeziyeti bulunması üzerine kurulan ve bu şekilde çalışan bir sistem durumundadır. Merkezi Çin’de bulunur. Kurucu şirketi Onchain olarak geçmektedir. Teknik yapısı olarak Ethereum’a benzemektedir. Çin hükümeti, Gas’ı tam manası ile desteklemektedir. Gas’ın tanıtımı konusunda Çin hükümetinin sponsorluğundan söz edilebilir.

Gas Coin Geleceği Nasıl?

Gas Coin Geleceği Nasıl?
Gas Coin Geleceği Nasıl?

Kripto varlıkların satın alınması düşünülürken dikkat edilen en önemli konu gelecekte nasıl bir duruma erişeceğidir. Gas’ı bu kapsamda değerlendirdiğimizde kısa bir süre içinde gelecek konusunda olumlu bir izlenim verdiği söylenebilir. İlk baştan bu yana değerinin artarak fiyat yükselişinin yaşanması buna kanıt olarak gösterilebilir.

Uzman analizlerine göre Gas’taki değer artışı gelecek için önemli bir ip ucu olabilir. Gas, Ethereum sistemi özelliklerine benzer özellikleri taşımasına karşın ICO ve akıllı sözleşmeler barındırması ile öne çıkar. Böylece Ethereum sisteminden ileri bir durumda olmayı başarır.

Kripto Varlık Almadan Önce

Gas Coin konusunu incelerken alım satım konusuna da yer verdik. Yazımızda bu kripto varlığın nasıl temin edileceği ve geleceği ile ilgili bilgiler bulunmakla birlikte bunların başka araştırmalar yapmanız için teşvik edici özelliğini dikkate almanızı öneririz.

Bir kripto varlık yatırımı için ciddi bir araştırma, analiz, değerlendirme ve en sonunda karar verme gibi bir süreç sonunda olması, yatırımın sağlıklı yapılmasını sağlayacaktır.

Kriptolardaki Hızlılık Yanıltmamalı

Kripto varlıklarda hızlı sonuçlar alınması, yatırımcıları geleneksel yatırım araçlarından daha çok kripto varlıkları düşünmeye itmektedir. Ancak bu durum hızlı harekete neden olmamalıdır.

Kripto varlıkları anlık değişme özelliği, bu yatırım türünün çok ciddi bir şekilde takibini gerektirmektedir. Anlık değişmeler içinde anlık kararlar almak gerekirken kripto yatırımı için ilk defa yola çıkarken tüm bilgilerin ve yatırım stratejilerinin gözden geçirilmesi daha yerinde olacaktır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir