Bitcoin Ajandası

Gateio Borsasında Tehlike Geçmiş Değil!  
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Gateio Borsasında Tehlike Geçmiş Değil!  

Gateio Borsasında Tehlike Geçmiş Değil!  

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Geçtiğimiz hafta likidite sorunlarıyla gündemde yer alan Gateio borsasının yerel tokeni GT Token, değer kaybı yaşıyor.

Dünya genelinde en büyük kripto borsalarından olan Gate.io hakkındaki iddialar devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde likiditeyle alakalı yaşadığı problemle gündeme gelen borsa, bu durumu yalanlamıştı. Ancak borsanın kendi kripto para birimi olan Gate Token’in düşüş seyrini sürdürmesi, tehlikenin devam ettiğini gösteriyor. Son 24 saat içerisinde yüzde 6,70 oranında kayıp yaşayan varlık, günün en çok değer kaybeden kripto para birimi olarak kayıtlara geçti. Bitcoin’in düşüş eğilimini sürdürmesi, bu durumu daha fazla etkileyerek Gate Token’in düşü eğilimini sürdürmesine yol açtı.

Gateio Borsasının Token’ında Satış Dalgası Sürüyor

Gateio Borsasının Token’ında Satış Dalgası Sürüyor
Gateio Borsasının Token’ında Satış Dalgası Sürüyor

Kripto para tarihinde pek çok kez likidite sorunlarıyla karşı karşıya kalınmıştı. Bu durumun en kesin örneği FTX borsası oldu. Likidite konusunda ciddi bir savaş veren FTX borsası, galip gelememiş ve iflas bayrağını çekmişti. Aynı sorunlar bu kez Gateio borsasında yaşanmaya başladı. Ancak hakkında çıkan likidite sorunları iddialarını reddeden borsa, herhangi bir sorun yaşamadığı konusunda ısrarcı davranıyor.

Gate.io yatırımcıları ise piyasada dolaşan söylentiler sebebiyle borsadaki parasını çekmeye başlamıştı. Her geçen gün azalan Gate.io işlem hacmi, GT Token’e de yansıdı ve ciddi bir değer kaybı yaşandı. Bundan sonraki süreçte yerel token’de neler yaşanacağıysa merak konusu oldu.

Coinmarketcap verilerine göre haberin yazım esnasında (5 Haziran 2023) 4.14 dolar seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir