Bitcoin Ajandası

Gateio’dan Hong Kong Pazarı için Yeni Hamle
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Gateio’dan Hong Kong Pazarı için Yeni Hamle: Lisans Başvurusunda Bulundu!

Gateio’dan Hong Kong Pazarı için Yeni Hamle: Lisans Başvurusunda Bulundu!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Dünyanın en önemli kripto para borsalarından biri olan Gateio, Hong Kong’da faaliyet gösterecek olan yeni kuruluşu Gate HK için lisans başvurusunda bulundu.

Gateio, Yeni Şirketi için Lisans Başvurusu Yaptı

Gateiodan Hong Kong Pazari icin Yeni Hamle 1
Gateio’dan Hong Kong Pazarı için Yeni Hamle

Gate.io’nun merkezi Hong Kong’da olan şirketi Hippo Financial Services Limited, halihazırdaki başvuru aşamalarını başarıyla tamamlayarak TSCP Lisansı alma hakkı elde etti. Bu gelişmenin sonrasında Gate.io, Hong Kong pazarında daha fazla söz hakkına sahip olabilmek adına yeni bir hamlede bulundu. Şirket, Hong Kong’da faaliyet gösterecek yeni kuruluşu Gate HK için lisans başvurusu yaptı.

Global açıdan popülerlik kazanan kripto para borsası, Hong Kong’da operasyonlarını yürüten kolu Hippo Financial Services Limited için TCSP Lisansı aldı. Şirket, lisans süreci sonrasında bölgedeki hizmetlerini genişletebilmek için geliştirilen ve yeni bir kuruluş olan Gate HK’ya start verme imkânı sunacak olan yeni bir lisans başvurusu gerçekleştirdi.

Gate HK Süreç Sonrasında Faaliyetlerine Başlayacak

Şirketin Hong Kong kolu olan kuruluş Gate HK, yeni lisans başvuru sürecinin ardından kısa bir süre sonra faaliyet göstermeye başlayacak.

Yaşanan bu gelişme, mevcut piyasada yer alan blok zinciri teknolojilerinin kabul görmesi ve sanal varlıkların yaygın bir hal almasında kritik bir öneme sahiptir. Bu yönde yapılan hamleler, sadece Gate.io’nun küresel kripto yatırımcılarıyla olan ilişkisini geliştirmekle kalmazken, ayrıca borsaya yönelik güvenini artmasını da sağlayacak.  

Diğer yandan popüler kripto para şirketi, mevcut düzenleyici faktörlerine uyum sağlamaya devam ediyor. Altı aydan fazla olmak üzere Hong Kong’da yerleşik bir ekibi bulunan şirket, yakın zamanda faaliyet gösterecek olan Gate HK ve sanal varlık saklama hizmetleri için güvenli bir platform sunabilmek adına güçlü bir temel inşa etmeye çalışıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir