Bitcoin Ajandası

Gemini Kurucu Ortağından İflas Eden O Şirkete Teklif!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Gemini Kurucu Ortağından İflas Eden O Şirkete Teklif!

Gemini Kurucu Ortağından İflas Eden O Şirkete Teklif!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
9 0

Gemini kurucu ortağı Cameron Winklevoss, iflas eden kripto varlık şirketi Gemini için yapılandırma planı hazırlayarak bir teklif yayımladı.

Kripto para borsası Gemini ile Digital Currency Group (DCG) arasındaki bağlantı tamamen kopmuş durumda. Gemini ve DCG’nin alt şirketi olarak bilinen Genesis arasındaki hukuki mücadele, iflas mahkemesinde görülmeye devam ediyor.

Gemini, müşteri varlıklarının da bulunduğu Earn protokolü konusunda Genesis’in ana şirketi Digital Currency Group’a ödeme talebinde bulunuyor. Gemini kurucu ortağı olan Cameron Winklevoss, söz konusu şirketle anlaşma sağlamak üzere son tarihi 6 Temmuz olarak gösterip teklifte bulundu.

Gemini ve Genesis Süreçleri: Ne Olmuştu?

Gemini ve Genesis Süreçleri: Ne Olmuştu?
Gemini ve Genesis Süreçleri: Ne Olmuştu?

 2022 yılında Genesis, beklenmedik şekilde iflasını duyurdu. DCG bünyesinde yer alan şirket, iflasıyla Gemini’yi de etkiledi. Gemini ve Genesis, Earn protokolü konusunda beraber hareket ediyordu. Earn protokolü ise, 1 milyar dolar civarında müşteri varlığının içerde sıkışmasıyla son buldu.

İki şirketin bağının kopması sonrasında süreçler son buldu. Gemini’nin kurucu ortağı olan ikiz kardeşlerden Cameron Winklevoss, Genesis’in iflasının tekrar yapılandırılması için en iyi teklif olduğunu iddia ettiği bir teklif sundu.

Gemini Kurucu Ortağı En İyi Teklifi Sundu

Kurucu ortak, söz konusu teklifin DCG kurucusu Barry Silbert’e hitaben hazırlandığını dile getirdi. Teklifte 275 milyon dolarlık bir ödeme ön detayına yer verilirken, aynı zamanda 2 yıl içerisinde geri ödenmesi gereken 355 milyon dolarlık borç dikkat çekiyor. Tüm bunların dışında 5 yıl içerisinde geri ödenecek olan 835 milyon dolarlık borç bulunuyor.

DCG, Genesis’in satışından kazandığı geliri hala kasasında tutuyor. Fakat bu satışlardan elde edilen fonlar alacaklılara dağıtılacak.

Kurucu ortak Winklevoss açıklamalarında 6 Temmuz’daki son ödeme tarihinin dikkate alınmaması durumunda şirketinin DCG’yi temerrüde düşüreceğini belirtti.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir