Bitcoin Ajandası

Genesis de İflas Başvurusunu Gerçekleştirdi!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Genesis de İflas Başvurusunu Gerçekleştirdi!

Genesis de İflas Başvurusunu Gerçekleştirdi!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
14 0

Genesis Global, bu gece saatlerinde New York Bölge Mahkemesi’ne iflas başvurusunu gerçekleştirdi. FTX’in çöküşünden en çok etkilenen isimler arasında yer alan ve borcunu kapatabilmek için finansman bulamayan Genesis’in, Gemini borsasına 900 milyon dolarlık borcu olduğu söyleniyor.

Her İki Şirkette İflas Başvurusu Yaptı

Her İki Şirkette İflas Başvurusu Yaptı
Her İki Şirkette İflas Başvurusu Yaptı

Şirket tarafından yapılan başvuruda Genesis’in sahip olduğu varlıklar ile yüklendiği sorumlulukların total değerinin 1 milyar dolar ile 10 milyar dolar arasında olduğu ifade edildi. Şirketin alt kolu olarak faaliyet gösteren Genesis Asia Pasific şirketi de yine aynı şekilde iflas için başvurusunu gerçekleştirdi.

Konuyla alakalı olarak bazı açıklamalarda bulunan Genesis Global, alacaklılarına borcunu ödeyebilmek için bir satış ya da özkaynak projesi düşündüklerini, yeniden yapılandırmaya start verebilmek için 150 milyon dolarlık kaynağa sahip olduklarını belirtti.

Grayscale’ın çatı şirketi olan Digital Currnecy Group’un altında faaliyet gösteren Genesis, ocak ayı itibariyle personellerinin 1/3’lük kısmını işten çıkarma karar vermişti.

Kurucu İsimler de Sert Bir Tavır Sergiledi

Şirketin kurucu isimleri arasında yer alan Winklevoss ikizleri hem Genesis hem de Digital Currency Group’a sert bir tavır göstermiş ve platformda kilitli kalan yüz milyonlarca doların kendilerine teslim edilmesini talep etmişlerdi.

GEnesis2in iflas başvurusu gerçekleştirmesinin ardından hem CEO hem de COO görevini icra eden Derar Islim Twitter hesabını kapattı. Diğer yandan başvurunun ardından Bitcoin fiyatının olumsuz yönde etkilenmediği görüldü. Haberin yazım esnasında BTC fiyatı neredeyse 21 bin dolar seviyesinden işlem görüyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir