Bitcoin Ajandası

GoldenPyrex Projesi Nedir? GPYX Coin Nereden ve Nasıl Alınır?
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. GoldenPyrex Projesi Nedir? GPYX Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

GoldenPyrex Projesi Nedir? GPYX Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
7 0

Kazakistan’ın desteğiyle kripto para piyasalarına sürülen GoldenPyrex projesi, DeFi odaklı bir kripto para projesi olarak ifade edilmektedir. Blockchain teknolojisine dayalı olan bu proje, piyasadaki en yeni projeler arasında yer almaktadır. Bu nedenle de birçok kripto para meraklısı açısından merak konusu olarak karşımıza çıkmaktadır.

GoldenPyrex projesinin ne olduğu ne amaç taşıdığı, projenin yerel tokeni GYPX Coin’in ne işe yaradığı ve bunun gibi pek çok farklı konu, en çok merak edilen konulara arasında yer almaktadır. Bitcoin Ajandası olarak bu içeriğimizde proje hakkında en çok merak edilen detaylardan bahsettik.

GoldenPyrex Projesi Nedir?

GoldenPyrex Projesi Nedir?
GoldenPyrex Projesi Nedir?

GoldenPyrex projesi, Kazakistan hükümetinin desteğiyle hayata geçirilen bir kripto para projesidir. Blockchain projesi olarak nitelendirilebilen GoldenPyrex projesi, temelde pek çok farklı DeFi hizmeti sunan bir kripto para borsasıdır. Yatırımcılar, bu borsa üzerinden ticaret çiftlerini kullanarak çeşitli kripto para birimlerini satın alabilme şansına sahiptir. Ayrıca trade türünden yatırım stratejileriyle piyasa üzerinden ekstra kazanç elde edebilmek mümkündür.

GoldenPyrex borsası, marjin türünden yatırımları desteklemektedir. Bununla beraber dönem dönem çeşitli kampanyalarla kullanıcılarını ödüllendiren bu platform, yatırımcıların daha iyi şartlar altında yüksek kazanç sağlamasına olanak sunmaktadır.

GoldenPyrex temelde bir kripto para borsası olsa da pek çok farklı merkeziyetsiz uygulamalara (dApp’lere) da bünyesinde yer vermektedir. Bu durumu bir örnekle izah etmek gerekirse; G-Swap adındaki uygulama sayesinde kullanıcılar, ERC-20 tokenlerini minimum ücret karşılığında transfer edebilme şansına sahiptir.

Tüm bunların yanı sıra GoldenPyrex projesinin ekosisteminde çeşitli oyunlar bulabilmek de mümkündür. Birçok kumar tutkununun poker oynayabildiği PyrexPoker de bu oyunlardan biri olarak karşımıza çıkmaktadır. Ekosistemdeki diğer oyunlar da Poker gibi Gameshouse platformunda bulunmaktadır. Merkezi olmayan uygulamalar için proje, Ethereum blok zincirinin akıllı sözleşme teknolojisinden faydalanmaktadır.

GoldenPyrex Projesinin Yol Haritası

Kripto meraklılarının en çok merak ettiği konulardan biri de GoldenPyrex projesinin yol haritasıdır. Projenin resmi internet sitesinde yer alan yol haritası şu şekildedir:

 • Defi Platformunun Piyasaya Sürülmesi
 • Uniswap Likidite Havuzlarının Lansmanı
 • Gamehouse’un Yayınlanması
 • İlk 30 Coinmarketcap Exchange’de GPYX Jetonunun Listelenmesi
 • Gamehouse Güncellemesi
 • Verim Çiftliği Güncellemesi
 • Gamehouse Platformunun Mobil Versiyonunun Piyasaya Sürülmesi
 • Goldenbay’in Serbest Bırakılması ve Staking Sözleşmesi
 • Top-20 Coinmarketcap Exchange’de GPYX Jetonunun Listelenmesi
 • G-SWAP’ın Taşınması ve Serbest Bırakılması
 • Gamehouse’da Yeni Oyunların Piyasaya Sürülmesi
 • İlk 10 Coinmarketcap Exchange’de GPYX Jetonunun Listelenmesi
 • GDEX’in Piyasaya Sürülmesi
 • Yol Haritası 2.0

Söz konusu bu haritada Verim Çiftliği Güncellemesine kadar hedefini gerçekleştiren GoldenPyrex projesi, geri kalan aşamaları da tamamlamak üzere çalışmalar yürütmektedir.

GoldenPyrex Projesi Kullanıcılarına Ne Sunar?

GoldenPyrex kullanıcıları, kripto para borsası vasıtasıyla desteklenen kripto para birimlerinin ticaretini gerçekleştirebilme şansına sahiptir. Bununla beraber G-Swap uygulaması sayesinde ERC-20 tabanlı varlıkların ticaret ve transferini de gerçekleştirebilmektedir.

Son dönemlerde GameFi ve NFT gibi alanlara yönelen GoldenPyrex, bu doğrultuda Gamehouse adındaki oyun ekosistemini geliştirmiştir. Bu ekosistem dahilinde topluluk üyeleri, birbirinden farklı P2E oyunlarını oynayıp deneyimleme şansı elde edebilmektedir. P2E oyunları, topluluk üyelerinin oynayarak kazanç elde etmesini sağlamaktadır. Tüm bunların dışında platform, oyunlar üzerinden NFT’leri de desteklemektedir.

GPYX Coin Nedir? Ne İşe Yarar?

GoldenPyrex projesiyle alakalı merak edilen konulardan bir diğeri de GPYX Coin’in ne olduğu ve ne işe yaradığıdır. GPYX Coin, GoldenPyrex ekosistemine ait bir kripto para birimidir. Yerel token olarak da ifade edebilmenin mümkün olduğu GPYX Coin, kullanıcılarına pek çok farklı avantaj sağlamaktadır.

GPYX Coin’in kullanıcılarına sağladığı avantajlardan birine örnek göstermek gerekirse; bu tokene sahip olan topluluk üyeleri, platformun yönetişiminde söz hakkına sahip olurken, aynı zamanda yield farming ve staking gibi DeFi ürünlerinden de faydalanma şansına sahiptir. Bununla beraber GPYX Coin sahibi olan kullanıcılar, platformda işlemlerden alınan ücretler konusunda pay alabilmektedir. Bu sayede pasif gelir elde etme şansı artmaktadır. Ayrıca GPYX Token, oyunlarda oyuncuları ödüllendirmek amacıyla da kullanılabilmektedir.

GPYX Coin Kullanım Alanları Nelerdir?

 GPYX Coin kullanım alanlarından birkaçı şu şekildedir:

 • Verim havuzlarındaki çiftçilik faaliyetlerinde
 • Gamehouse VIP Clup ve turnuva biletlerinde
 • Platformdaki listeleme için ödemede
 • G-Swap ödemelerinde komisyon olarak
 • Staking işleminde
 • GoldenBay’de yerel ödeme yöntemi olarak
 • Gamehouse oyunlarında komisyon olarak
 • Yönetişim oylamalarında kullanılabilmektedir.

GPYX Coin Fiyatı ve Toplam Arzı

GPRX Coin fiyatı, kripto para yatırımcılarının projeyle alakalı en sık araştırdığı konular arasında yer alır. Coinmarketcap verilerine göre yazım esnasında (15 Aralık 2022) 0.007273 dolar seviyesinden işlem görmektedir. Piyasaya sürüldüğü günden bu yana GPYX Token’in gördüğü en yüksek seviyeyse 29 Ocak 2020 tarihinde ulaştığı 1,25 dolar seviyesi olarak bilinmektedir. En düşük seviye hakkındaysa herhangi bir veri bulunmamaktadır.

Diğer yandan yine Coinmarketcap verilerine göre GPRX Coin’in dolaşımdaki arz miktarı 9.999.999 GPYX olarak bilinmektedir. Toplam arz miktarı 10.000.000 adet olurken, maksimum arz miktarı hakkında da herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.

GYPX Coin Nereden ve Nasıl Alınır?

Projeye yatırım yapmak ve GYPX Coin satın almak isteyen yatırımcıların ilk olarak bu kripto para birimini listeleyen borsalara erişim sağlaması gerekmektedir. GPYX Token listeleyen kripto para borsalarını şu şekilde örneklendirebiliriz:

 • Bittrex
 • UniSwap

Kripto para yatırımcılarının bu varlığa sahip olmak için söz konusu borsalardan birinde hesap oluşturması gerekmektedir. Bu aşamadan sonra kimlik doğrulaması gerçekleştiren yatırımcılar, hesabına uygun pariteden yeterli miktarda para yatırmalıdır. Tüm bu aşamaların ardından GPYX Coin satın alım emri oluşturabilmek mümkün olurken, oluşturulan emir sonucu kripto para birimi dakikalar içerisinde hesaba aktarılacaktır.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir