Bitcoin Ajandası

Goldman Sachs İlk Bitcoin Destekli Kredisi İçin Kolları Sıvadı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Goldman Sachs İlk Bitcoin Destekli Kredisi İçin Kolları Sıvadı!

Goldman Sachs İlk Bitcoin Destekli Kredisi İçin Kolları Sıvadı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

İlk Bitcoin Destekli Kredi Avantaj Sağlıyor

Dünyaca ünlü banka Goldman Sachs ilk Bitcoin destekli kredisi için teklifte bulundu. Bloomberg haberine göre bir Goldman yetkilisi, çok uluslu olan bu yatırım bankasının tarihinde ilk defa borçlunun elinde bulunan Bitcoin’in teminat verilmesiyle kredi kullandırıldığını ifade etti. Bu türden bir kredi, Bitcoin sahibi olan bir yatırımcının Bitcoin’lerini bankaya teminat olarak sunarak ABD doları üzerinden kredi kullanmasına imkân sağlar.

İlk Bitcoin Destekli Kredi Avantaj Sağlıyor
İlk Bitcoin Destekli Kredi Avantaj Sağlıyor

Bitcoin’in altında yatan oynaklık çoğu zaman krediler açısından risk teşkil edebilir. Bitcoin’in büyük ölçüde değer kaybetmesi durumunda kredi kullanan kişinin daha fazla teminat sunması gerekebilir. Daha fazla teminat sunmadığındaysa tasfiye durumuyla karşı karşıya kalabilir. Mart ayında, hjali hazırdaki dijital varlık ekibini edinmiş olan Goldman Sachs, Michael Novogratz’ın sahibi olduğu kripto yatırım şirketi Galaxy Dijital ticaret departmanıyla ortaklaşa ilk tezgâh üstü kripto işlemini yapmış oldu. Haberin yazıldığı esnada Bitcoin, 40 bin doların altında 39 bin 579 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Wall Street Şirketleri Harekete Geçti

Wall Street şirketleri kripto para piyasalarına hızlı bir giriş yapabilmek adına çalışıyor. Hatırlanacağı üzere önceki gün (Çarşamba) multi-trilyon dolar değerindeki varlık yönetim şirketi BlackRock, blok zinciri tabanlı bir ETF’yi piyasaya sürdüğünü açıkladı. Şirket aynı zamanda Nisan ayının başında 400 milyon dolar değerinde bir finansman turuna katıldığını ve USDC stabil coin’in ana tokeni Circle ile ortak olduğunu açıklamıştı.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir