Bitcoin Ajandası

Google Cloud Sanal Piyasaya Katılarak Dijital Varlıklar Ekibi Başlattı!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Google Cloud Sanal Piyasaya Katılarak Dijital Varlıklar Ekibi Başlattı!

Google Cloud Sanal Piyasaya Katılarak Dijital Varlıklar Ekibi Başlattı!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
1701 0

Google Cloud’da halihazırda Filecoin ve Sia ile ön planda bulut depolama sunmak için blok zinciri teknolojisini kullanan başka girişimler var. Her ikisi de depolamaya ihtiyaç duyan ve bunu elde etmek için bir pay ödemeye istekli olanları ve boş alanlarının bir kısmını sunabilenleri birbirine bağlamak için bir blok zinciri protokolü kullanır. Bu şekilde protokol, verilerin bir paydaş şebekeden ayrılsa bile korunabilen merkezi olmayan bir ağda saklanmasını mümkün kılar.

Ancak bu merkezi olmayan girişimlerin aksine, Google’ın yaklaşımı daha geniştir. Google Cloud bulutunda ürün oluşturma, işlem yapma, değer depolama ve başlatma hizmetleri sunmak için blok zinciri kullanmayı umuyor.

Google Cloud Blockchain Dalgasını Sürdürüyor!

Google Cloud Blockchain Dalgasını Sürdürüyor!
Google Cloud Blockchain Dalgasını Sürdürüyor!

Google, resmi bir blog gönderisinde blok zinciri endüstrisinin önemli ölçüde geliştiğini ve bir teknoloji şirketi olarak onların da bu devrimin bir parçası olmak istediğini açıklıyor. Merkezi olmayan teknolojiler alanında şimdiye kadar elde edilen her şeyden “ilham aldıklarını” ifade ettiler.

Müşterilerimiz tarafından dijital varlıklar alanında halihazırda yapılan çalışmalardan ilham alıyoruz ve gelecekte blok zincir teknolojileriyle mümkün olanı desteklemek için altyapı ve teknolojileri sağlamayı dört gözle bekliyoruz.

Google buluttaki dijital varlıklar ekibi, müşterilerinin “yarının blok zinciri ekosistemlerini desteklemesine” yardımcı olmaya odaklandığını söyledi.

Yeni dijital varlıklar bölümünün başında, daha önce Google ile Ürün Danışmanı olarak ve Hedera Hashgraph ile de çalışmış olan tanınmış bir teknoloji avukatı Rich Widmann bulunuyor.

Ancak, ekibin lansmanından önce bile Google, dijital varlıklar ve blok zinciri için çeşitli kullanım durumları araştırıyordu. 19 Ocak 2022’de Cryptopotato , Google’ın kullanıcıların kripto para birimlerini dijital kartlarda saklamasına izin vermeyi düşündüğünü bildirdi .

O sırada şirket, PayPal’da ticari ürün ve teknolojiden sorumlu eski Başkan Yardımcısı Arnold Goldberg’i bu bölümden sorumlu olarak tuttu.

Teknoloji Devleri Blockchain için Farklı Kullanım Örneklerini Keşfediyor

Blockchain teknolojisinin keşfi ve kurumsal sermayenin blockchain ile ilgili girişimlere sürekli akışı, teknoloji devlerinin radarından çıkmadı.

Google zaten Coinbase, Bakkt ile ortaklıklar kurdu ve Chainlink gibi diğer protokollerle uyumluluk üzerinde çalıştı.

Google’a ek olarak, Amazon Web Hizmetleri de blok zinciri teknolojisinin kullanımını araştırıyor. Cryptopotato’nun 2021’in sonlarında bildirdiği gibi Amazon, Dijital Para Birimi ve Blok Zinciri Ürün Birimi’nin başına geçecek ekip yönetimi deneyimine sahip bir teknoloji uzmanı arıyordu.Dikkat çeken bir diğer durum ise Facebook. Sosyal medya devi, meta veri tabanında girişimler geliştirmeye odaklanmak için adını Meta olarak değiştirdi. Çinli teknoloji devi Tencent de metaverse ürün geliştirme birimini güçlendirmek için Xiaomi’nin amiral gemisi oyun şirketi Black Shark’ı satın alarak metaverse’e odaklanmak için büyük hamleler yapıyor.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir