Bitcoin Ajandası

Göztepe Fan Token Nedir? 7 Maddede Fan Token
 1. Anasayfa
 2. »
 3. Kripto Para
 4. »
 5. Göztepe Fan Token Nedir? 7 Maddede Fan Token

Göztepe Fan Token Nedir? 7 Maddede Fan Token

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
8 0

Göztepe fan token de bu amaç doğrultusunda Göztepe Spor Kulübü için geliştirilen bir resmi taraftar tokeni olarak ifade edilmektedir. Tokenin simgesiyse GOZ olarak bilinmektedir.

Gelecekte spor ekosisteminin temel yapı taşı olarak değerlendirilecek olan fan tokenler, spor kulüplerinin tek dijital varlığı olduğundan son derece önemli bir yere sahiptir. Bu türden dijital varlıklar dünya genelinde olduğu üzere Türkiye’de de spor alanında büyük ölçüde popülarite kazanmaya başlamıştır. Bu doğrultuda kullanım alanları da ger geçen gün genişlemekte olan bu tokenler arasında en popüler olanlardan biri de Göztepe Fan Token’dir.

1. Göztepe Fan Token Nedir?

Ülkemizde ilk defa ICRYPEX kripto para borsasının listesinde yer bulan ve işlem görmeye başlayan Göztepe Fan Token, Göztepe Spor Kulübüne ait olan bir taraftar tokeni olarak tanımlanmaktadır. Göztepe taraftarının spor kulübünün yönetiminde ve takımla alakalı alınması gereken kararlarda söz hakkına sahip olmasını sağlayan bu token hem taraftar hem de kulüp açısından önemli bir varlık olarak değerlendirilmektedir.

Göztepe Fan Token Nedir?
Göztepe Fan Token Nedir?

Göztepe Fan Token ya da başka bir deyişle GOZ, Socios.com üzerinden kulüp adına alınacak olan kararlarda taraftarın da söz hakkı kullanabilmesine imkân sağlamaktadır. Hem yeni hem de gelişmiş taraftar ve kulüp etkileşimlerinde önemli bir fayda sağlayan bu token, taraftarın etkileşimde olmasını ve çeşitli ödüller kazanmasına olanak sunmaktadır.

Göztepe Fan Token diğer birçok spor kulübünde olduğu üzere taraftarına sağladığı ayrıcalıklar dışında kulübe sunduğu faydalarla da en değerli dijital varlıklar arasında yer almaktadır.

2. Kim Tarafından Ne Zaman Kuruldu?

Göztepe Fan Token Socios.com ve Göztepe Spor Kulübü tarafından ortak olarak geliştirilmiş olan bir projedir. İlk olarak 21 Nisan 2021 yılında piyasaya sürülen bu fan token, 1 yılı aşkın süredir borsalarda işlem görmektedir.

ERC-20 token tabanlı olan GOZ, Chiliz altyapısıyla faaliyet göstermektedir.

3. Göztepe Fan Token Madenciliği Yapılabilir mi?

Fan tokenleri yeni yeni tanıyan ve benimseyen birçok yatırımcının aklında çeşitli soru işaretleri oluşabilmektedir. Bunlardan biri de Göztepe Fan Token madenciliğinin yapılıp yapılmadığıdır. GOZ, diğer tokenlerden farklı bir yapıya sahip olduğundan madenciliğinin yapılması mümkün değildir. Her ne kadar madencilik faaliyetleri olmasa da GOZ kazanmak isteyenler için ödül oyunları sunulmaktadır. Bu oyunlarda galibiyet kazanan birçok Göztepe taraftarı GOZ kazanabilmektedir.

4. Göztepe Fan Token Taraftara Ne Vadediyor?

Göztepe taraftarları genellikle bu fan tokene sahip olduğunda ne gibi avantajlar elde edebileceğini, kendisine ne vadettiğini düşünebilmektedir. Göztepe Fan Token’in kullanıcılarına sunduğu avantajları ve vadettikleri şunlardır:

 • Bir fan token olan GOZ, taraftar ve spor kulübü arasında köprü görevini üstlenmesi,
 • Taraftarın kulüp üzerinde söz hakkına sahip olması,
 • Kulübün prestijinin artmasını sağlaması, bu fan tokenin vadettikleri arasında yer almaktadır.

5. En Düşük ve En Yüksek Fiyat ile Toplam Arzı Nedir?

Coinmarketcap verilerine göre Göztepe Fan Token piyasaya sürüldüğü tarihten itibaren gördüğü en yüksek seviye 22 Mart 2022 tarihinde ulaştığı 6,07 dolar seviyesidir. En düşük seviyesiyle alakalı ise herhangi bir veri bulunmamaktadır. 23 Nisan 2022 tarihi itibariyle güncel GOZ fiyatıysa 3.07 dolar seviyesidir. Buna göre GOZ fiyatı en yüksek seviyesinde yüzde 49 civarında değer kaybına uğramıştır.

Diğer yandan Goztepe Fan Token’in dolaşımdaki arzı ve toplam arzı da ayrı bir merak konusu olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolaşımdaki arz miktarı 1.100.000 olan Göztepe taraftar tokeninin toplam arzıysa 7.000.000 olarak kayda geçmiştir.

6. GOZ Fiyatı Nasıl Belirlenir?

GOZ fiyatı, bu tokeni kullanarak Göztepe SK ile etkileşim halinde olan taraftarlar tarafından belirlenmektedir. 7 milyon gibi sınırlı bir arza sahip olan GOZ tokeninin fiyatı çoğunlukla arza bağlı olarak yükseliş göstermektedir. Göztepe taraftarları GOZ tokenine sahip olarak hem takım hem de token hakkında söz hakkına sahip olabilmek şansı elde edebilmektedir. Ayrıca bu token sayesinde büyük etkinliklere de katılım şansı elde edilebilirken, ödüllerden kazanabilmek, etkinliklere katılım sağlayabilmek ve takım elde ettiği yeni başarılarına destek olarak yeni nesil taraftar olmak da mümkün olacaktır.  

7. Göztepe Fan Token Nasıl Alınır?

Göztepe Fan Token Nasıl Alınır?
Göztepe Fan Token Nasıl Alınır?

Kripto para birimlerinden bazılarını satın almak son derece güç olabilmektedir. Göztepe taraftar tokeni de bu kripto para birimleri arasında yer almaktadır. Göztepe Fan Token satın alabilmek için detaylı bir araştırma yapılması gerekmektedir. Göztepe Fan Tokeni listeyen kripto borsalarının sayısı son derece az olurken, bu borsalar şunlardır:

 • Paribu
 • ICRYPEX
 • Chiliz

GOZ fan tokeni satın alabilmek için taraftarların öncelikle bu platformlardan birinde üyelik oluşturulması ve cüzdan sahibi olması gerekmektedir. Bu platformlardan Paribu’yu örnek göstererek nasıl fan token satın alınacağından bahsedebiliriz.

Taraftarın öncelikli olarak Paribu resmi internet sitesinde “Giriş Yap” menüsü üzerinde yeni üyelik oluşturması gerekmektedir.

Üyelik oluşturan taraftarın tokenin altyapısına uyumlu bir cüzdan edinmesi gerekmektedir.

Bu aşamadan sonra atılması gereken adımsa GOZ tokeni satın alabilecek kripto para birimine sahip olmak olacaktır. Üyelik ve cüzdan adımlarından sonra “Para Yatırma” menüsü aracılığıyla gerekli miktarı cüzdan hesabına aktarmak yeterli olacaktır.

Bunun dışında Paribu ana sayfası üzerinde yer alan “Kolay al-sat” menüsünden gerçekleştirilecek olan işlem paritesi tercih edilerek de GOZ token satın alınabilmektedir.

Ayrıca taraftarlar yatırımlarına “Varlıklarım” menüsünden oluşturduğu GOZ taraftar token cüzdanına sahip olduğu tokenleri aktarabilme şansına da sahiptir.

Taraftar etkileşiminde son derece önemli bir gelişme olan fan token, Göztepe SK açısından son derece önemlidir. Dolayısıyla takımını her anlamda desteklemek isteyen Göztepe taraftarları bu tokenleri satın alarak kulüpte önemli bir ayrıcalık kazanabilmektedir.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir