Bitcoin Ajandası

Grayscale Bitcoin Trust Fiyatı En Dip Seviyeyi Gördü!
  1. Anasayfa
  2. »
  3. Haberler
  4. »
  5. Grayscale Bitcoin Trust Fiyatı En Dip Seviyeyi Gördü!

Grayscale Bitcoin Trust Fiyatı En Dip Seviyeyi Gördü!

Esra Yılmaz Esra Yılmaz -
11 0

Terra’nın algoritmik stabilcoin’i UST’nin çöküşünün ardından piyasalarda satış baskısı oluştu. Bu durum kripto piyasalarının büyük bir düşüş seyri başlatmasına da neden olurken, ayrıca makroekonomik koşullarla birlikte kurumsal talebin dibe vurması da piyasayı olumsuz yönde etkiledi. Elde edilen güncel verilere göre Grayscale Bitcoin Trust ürünü büyük ölçüde değer kaybeden varlıklar arasında yer alıyor.

Grayscale Bitcoin Trust Kan Kaybediyor

Grayscale Bitcoin Trust Kan Kaybediyor1
Grayscale Bitcoin Trust Kan Kaybediyor1

GBTC, NAV’sine göre yüze 33,71 civarında değer kaybı yaşamış durumda. Bu düşüş, tüm zamanların en dip seviyesi olarak kayıtlara geçti.

Bitcoin, geçirdiği sarsıcı bir ayın ardından herhangi bir ivme yakalayabilmiş değil. Bu durum en büyük kripto para biriminin üzerindeki kara bulutların bir süre daha dolaşmaya devam edeceğine işaret ediyor.

Diğer Varlıklarda da Düşüş Yaşanıyor

Grayscale şirketinin değer kaybı yaşayan tek dijital varlığı GBTC olmazken, aynı zamanda Grayscale Ethereum Trust da yüzde 34’lük bir değer kaybı yaşadı. Bununla beraber Grayscale Litecoin Trust yüzde 37,5 civarında, Grayscale Ethereum Classic Trust ise yüzde 47,73 civarında değer kaybı gösterdi. Bitcoin Cash Trust’un değer kaybıysa yüzde 8 olarak kaydedildi. 

Grayscale yönetimindeki varlıkların değeri bir dönem 50 milyar doları aşsa da yaşanan kayıplarla beraber 13,3 milyar dolara kadar geriledi.

İlgili Yazılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir